Elmebeteg késelő vadászik a nőkre

Sorozatosan késel meg nőket és lányokat egy fiatal férfi Pakisztánban. Vérdíjat tűztek ki a fejére.

SzV
2013. 10. 28. 22:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A késelő Csicsavatni városában tartja rettegésben a lányokat és asszonyokat, akik immár nemigen mernek kilépni otthonukból. Áldozataival általában nem végez, többnyire a lábukon sebesíti meg őket, de előfordul, hogy a hátukba döfi kését, vagy gyomortájon szúrja meg kiszemeltjét. A férfira a rendőrség 440 ezer forintnak megfelelő összegű vérdíjat tűzött ki.

A sorozatkéselő indítéka ismeretlen, a rendőrség szerint a férfi feltehetően elmebeteg. Általában napnyugta után támad, de előfordult, hogy fényes nappal késelt meg lányokat, amikor hazafelé tartottak az iskolából.

A rendőrség közölte, hogy a megtámadott nők közül jó néhányan nem jelentették a késelést a rendőrségnek, egyrészt mert a testületben nincs nagy bizodalmuk, másrészt mert a szokásrend szerint tilos nőnek idegen férfival beszélnie.

Pakisztánban gyakoriak a nők elleni erőszakcselekmények, mindennap többükkel végeznek. A gyengén fizetett és felszerelt rendőrség nemigen találja meg a tetteseket, ha pedig mégis, éveken át húzódik a felelősségre vonás a túlterhelt bíróságokon.


Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.