Fricz: Ez a nemzetközi sajtó célja

Nikoletti Antal a Wirtschaftsblattnak adott interjút, Fricz Tamás cikke pedig a Die Pressében jelent meg.

NT
2013. 11. 22. 13:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nikoletti Antal a Raiffeisen esetleges kivonulásával kapcsolatban úgy vélekedett, ha egy cég elhagy egy piacot, szívességet tesz versenytársainak. Hosszú távon nem tűnik kifizetődőnek azon bankok stratégiája, melyek az ügyfelek helyett a gyors növekedésre koncentrálnak – tette hozzá.

 

Ahhoz a kérdéshez, hogy a gazdasági helyzet javulása ellenére is maradnak-e a különadók, a helyettes államtitkár nem kívánt kommentárt fűzni, de azt megjegyezte, hogy ezekkel az összegekkel is számolnak az állami költségvetésben. Nikoletti úgy vélte, Magyarország a régió egyik legversenyképesebb országa, így főként a termelő iparban további befektetőket várnak. A kormány öt osztrák nagyvállalattal is stratégiai partnerségről tárgyal – mondta.

Fricz Tamás politológus a Die Pressében arról írt, mi az, amit szerinte a nemzetközi sajtójelentésekben az antiszemitizmussal összefüggésben „elhallgatnak” Magyarországról és ami miatt torz kép jelenik meg a médiában.

A vendégkommentátor szerint feltűnő, hogy a cikkekben a probléma vázolása, a kritikák és az értékelések hasonlóan csengenek, és a végkövetkeztetések is hasonlítanak. Meglátása szerint az antiszemitizmussal kapcsolatos vádak a miniszterelnök és pártja, a társadalom, de mindenekelőtt a Jobbik ellen irányulnak – a baloldali ellenzék ellen viszont soha.

Fricz úgy vélte, hogy „a külföldi cikkek nagy része nem tesz világos különbséget a nemzeti konzervatív kormánypárt, a Fidesz és a szélsőjobboldali Jobbik között”. A nemzetközi sajtó célja szerinte, hogy „egy kalap alá vegye a Fideszt és a Jobbikot, így ugyanis könnyebb antiszemitizmussal és szélsőjobboldalisággal vádolni a kormányt”.

A szerző szerint a szóban forgó cikkekben a tényeket, adatokat és információkat is gyakran elferdítik. Azt például nem írják le, hogy az iskolákban az ezredforduló óta minden évben megemlékeznek a holokausztról, jövőre pedig holokauszt-emlékév lesz.

Fricz Tamás politológus blogja az MNO-n.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.