Cséfalvay Zoltán az amerikai televíziónak adott interjúban úgy fogalmazott: „lépésről lépésre sokkal kiszámíthatóbb lesz a magyar gazdaságpolitika, és azt hiszem, ez jó üzenet az üzleti világnak”. A tudósítás közép-európai idő szerint szerda reggel jelent meg a gazdasági hírtelevízió honlapján. „Meg tudom érteni, ha ezek az óriási kiterjedésű reformok – az adórendszerben, a munkaerő-piaci szabályozásban és az intézményi struktúrában – kiszámíthatatlannak tűnnek (a befektetőknek), de a 2014-es költségvetés már hasonló az ideihez, egy kiszámíthatóan unalmas büdzsé” – mondta az államtitkár.
A CNBC tudósításában megjegyezte, Magyarországnak az elmúlt néhány évben nem volt felhőtlen a viszonya „sem a hitelezőkkel, sem az Európai Unió illetékeseivel”. Az amerikai televízió ismertette a magyar kormány és az európai intézmények közötti főbb vitás kérdéseket, majd idézte Cséfalvay államtitkárt, aki elmondta: a konfliktus az EU működésére vonatkozó, eltérő nézetből fakad. Magyarország ugyanis abban hisz, hogy az Európai Unió nemzetállamok közössége, míg a másik felfogás szerint egy „európai egyesült államokra” van szükség, erős brüsszeli központtal.
A hazai össztermék (GDP) a harmadik negyedévben 1,7 százalékkal nőtt éves összevetésben, a munkanélküliség 10,1 százalék, vagyis alacsonyabb, mint a 11 százalékos EU-átlag. Mi több, Magyarország előtörlesztve, augusztusban visszafizette a Nemzetközi Valutaalaptól (IMF) 2008-ban felvett kölcsön utolsó részletét. „Magyarország növekedési pályán van, de a legfontosabb, hogy a növekedés egészséges alapokon nyugszik” – mondta Cséfalvay Zoltán, az NGM államtitkára a CNBC amerikai hírtelevíziónak adott interjúban.
Kiegyensúlyozott és megbízható környezetet hoztunk létre, így beindulhatott a gazdasági növekedésünk” – fogalmazott Orbán Viktor kedden Kaposváron, kiemelve, hogy Európa élbolyába kerülhetünk, ha a negyedik negyedéves GDP-adat is a harmadik negyedéveshez hasonlóan jól alakul. A kormányfő beszélt arról is, hogy „egy orrhossznyira vagyunk attól”, hogy a GDP legnagyobb részét a termelés adja.
Keddi hír az is, hogy az OECD jelentősen javított a magyar gazdaság idei és jövő évi növekedési kilátásán, miközben rontott a globális gazdaság várható növekedési ütemén.