A 28 éves férfi a Nyugat-Afrikában gyorsan terjedő járvány egyik gócpontjaként számon tartott Sierra Leone fővárosából, Freetownból érkezett Hamburgba csütörtökön, és szombaton került kórházba magas láz és hányinger – az ebola jellemző kezdeti tünetei – miatt.
A Bild vasárnapi kiadása, a Bild am Sonntag szerint a hamburgi esettől függetlenül a napokban egy ebolával fertőzött beteg érkezhet kezelésre Németországba, részleteket azonban még nem tudni, és az információt hivatalosan még nem erősítették meg. Amennyiben a lapértesülés helytállónak bizonyul, Németország lehet Spanyolország után a második európai állam, ahol ebolabeteget kezelnek. Madridban egy misszionáriust kezelnek, aki Libériában fertőződött meg a halálos vírussal. Csütörtökön egy katonai gép fedélzetén érkezett Spanyolországba a 75 éves misszionárius.
Szombati információk szerint elkülönítőben vizsgálnak egy férfit egy kanadai kórházban, aki nemrég érkezett az országba Nigériából, és a helyi sajtó értesülései szerint az ebolához hasonló tüneteket mutat.
Újabb, az ebola okozta lehetséges fertőzésekről érkezett hír szombaton Nigériából. Helyi sajtójelentések szerint pénteken és szombatra virradóra több embert helyeztek karanténba a fertőzés gyanújával.
Kicsi a valószínűsége, hogy a nyugat-afrikai ebolajárvány eléri Magyarországot – mondta el Kis Zoltán virológus, az Országos Epidemiológiai Központ Nemzeti Biztonsági Laboratóriumának vezetője kedden az MTI-nek. A szakember elmondta, az Európai Unióban és Magyarországon a járványügyi felügyelet és az egészségügyi ellátás sokkal magasabb szinten áll azon államokénál, ahol jelenleg járvány van, így csak behurcolt esetekről lehetne beszélni.
A márciusban kezdődött ebolajárványban már közel ezer ember halt meg Nyugat-Afrikában, és egyelőre nem tudják feltartóztatni a betegség terjedését. Nigériában pénteken hirdettek ki egészségügyi szükségállapotot. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) pénteken nemzetközi egészségügyi vészhelyzetnek nyilvánította a nyugat-afrikai járványt.