A németeknek egyelőre nem kell aggódniuk

Nem erősítették meg az ebolafertőzés gyanúját a vasárnap reggelig elvégzett vizsgálatok annak a férfinak az esetében, akit a halálos betegségre utaló tüntetek miatt kezelnek Németországban.

BM
2014. 08. 10. 10:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 28 éves férfi a Nyugat-Afrikában gyorsan terjedő járvány egyik gócpontjaként számon tartott Sierra Leone fővárosából, Freetownból érkezett Hamburgba csütörtökön, és szombaton került kórházba magas láz és hányinger – az ebola jellemző kezdeti tünetei – miatt.

A Bild vasárnapi kiadása, a Bild am Sonntag szerint a hamburgi esettől függetlenül a napokban egy ebolával fertőzött beteg érkezhet kezelésre Németországba, részleteket azonban még nem tudni, és az információt hivatalosan még nem erősítették meg. Amennyiben a lapértesülés helytállónak bizonyul, Németország lehet Spanyolország után a második európai állam, ahol ebolabeteget kezelnek. Madridban egy misszionáriust kezelnek, aki Libériában fertőződött meg a halálos vírussal. Csütörtökön egy katonai gép fedélzetén érkezett Spanyolországba a 75 éves misszionárius.

Szombati információk szerint elkülönítőben vizsgálnak egy férfit egy kanadai kórházban, aki nemrég érkezett az országba Nigériából, és a helyi sajtó értesülései szerint az ebolához hasonló tüneteket mutat.

Újabb, az ebola okozta lehetséges fertőzésekről érkezett hír szombaton Nigériából. Helyi sajtójelentések szerint pénteken és szombatra virradóra több embert helyeztek karanténba a fertőzés gyanújával.

Kicsi a valószínűsége, hogy a nyugat-afrikai ebolajárvány eléri Magyarországot – mondta el Kis Zoltán virológus, az Országos Epidemiológiai Központ Nemzeti Biztonsági Laboratóriumának vezetője kedden az MTI-nek. A szakember elmondta, az Európai Unióban és Magyarországon a járványügyi felügyelet és az egészségügyi ellátás sokkal magasabb szinten áll azon államokénál, ahol jelenleg járvány van, így csak behurcolt esetekről lehetne beszélni.

A márciusban kezdődött ebolajárványban már közel ezer ember halt meg Nyugat-Afrikában, és egyelőre nem tudják feltartóztatni a betegség terjedését. Nigériában pénteken hirdettek ki egészségügyi szükségállapotot. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) pénteken nemzetközi egészségügyi vészhelyzetnek nyilvánította a nyugat-afrikai járványt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.