Csütörtökön, a tragédia másnapján, amelyet Francois Hollande elnök nemzeti gyásznapnak nyilvánított, az egyperces csend alatt leállt a párizsi közlekedés, és számos üzemben szünetet tartottak a dolgozók. A némaságot az iskolákban is megtartották. A hetilap szerkesztősége előtt mintegy százan gyűltek össze a tisztelgésre.
A francia középületeken három napra félárbocra engedték a nemzeti zászlót. A Párizst körülvevő Ile-de-France régióban az oktatási miniszter utasítására az összes oktatási intézményben, beleértve a közép- és felsőfokú tanintézeteket, szigorú biztonsági intézkedéseket vezettek be, minden belépő táskáját, személyes holmiját alaposan ellenőrzik. Újabb utasításig az iskolák nem tarthatnak iskolán kívüli, sport- és egyéb rendezvényeket.
Marine Le Pen, a szélsőjobboldali Nemzeti Front elnöke megismételte azt a követelését, hogy Franciaországban állítsák vissza a halálbüntetést.
Patrick Pelloux, a hetilap egyik szerkesztője közölte, hogy a Charlie Hebdo a mészárlás ellenére a jövő héten is meg fog jelenni. Pelloux elmondta: az életben maradt munkatársak körében teljes egyetértés van arra vonatkozóan, hogy folytatni kell a lap kiadását. A szerkesztőségi értekezleteket egyelőre magánlakáson fogják tartani, minthogy a szerkesztőséget a rendőrségi vizsgálat idejére lezárták. Egy másik szerkesztő, Gérard Biard közlése szerint a megmaradt munkatársak csütörtök délben már össze is ültek, hogy a lap jövőjéről tanácskozzanak.
A Le Figaro című francia napilap csütörtöki számában nemzeti egységre és a terrorizmus elleni határozott fellépésre szólította fel Franciaországot. Alexis Brezet, az újság főszerkesztője szerint a harc az előző nappal valódi háborúvá vált az ország számára, amely háborút az iszlám fanatikusok indították a Nyugat, Európa és a demokratikus értékek ellen.
A baloldali Libération fekete címlappal, „Mindannyian Charlie-k vagyunk” felirattal jelent meg csütörtökön. Laurent Joffrin lapigazgató cikkében hangsúlyozta, hogy a merénylőknek az olvasóknak köszönhetően nem sikerült végezniük Charlie-val, a meggyilkolt karikaturisták lélekben továbbra is köztünk fognak élni. A férfi leszögezte, hogy ők, „a sajtó munkatársai, a meggyilkolt újságírók barátai továbbra is folytatni fogják, időnként talán valamivel kisebb tűzzel, de eltökéltebben”.
A Le Monde című francia napilap szerkesztői testületének elnöke rámutatott, hogy a szerdai terrortámadás a szabadság és a demokrácia ellen irányult. Gilles van Kote közölte, hogy bizonyos emberek szemében a sajtó és a szólás szabadsága tűrhetetlen fenyegetést jelent az általuk ideálisnak tartott világra.
Nemzetközi lapszemlénket itt olvashatja.
Francois Hollande francia elnök nemzeti gyásznapnak nyilvánította csütörtököt, a tragédia másnapját.
Közleményben köszönte meg a párizsi terrorista akció után Magyarország szolidaritását a francia nép iránt a budapesti francia nagykövetség csütörtökön. Az MTI-hez eljuttatott közleményükben külön köszönetet mondott a magyar köztársasági elnöknek, miniszterelnöknek, külgazdasági és külügyminiszternek, a kormánynak, a társadalomnak, a politikusoknak és a sajtónak.
A nagykövetség az áldozatok tiszteletére csütörtök délután fél 4-kor Budapesten, a Francia Intézet előtt ünnepélyes megemlékezést tart.
Áder János köztársasági elnök, Orbán Viktor miniszterelnök és Kövér László házelnök részvéttáviratban fejezte ki együttérzését Francois Hollande francia államfőnek a szerdai terrortámadás után. A Fidesz, a KDNP, az MSZP, a Jobbik, az LMP, az Együtt, a Párbeszéd Magyarországért és a Magyar Liberális Párt, valamint több egyházi és civil szervezet is elítélte a történteket.
Minden hétvégi mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődik majd a francia labdarúgó-bajnokságban. A nemzeti szövetség csütörtöki közlése szerint ezzel is szeretnék kifejezni együttérzésüket a Charlie Hebdo című francia szatirikus hetilap párizsi székháza elleni terrortámadás áldozatainak hozzátartozóival.