Emberéleteket követelt a földcsuszamlás Indonéziában

A földtömeg egy falu mintegy harminc házát sodorta el.

MN
2017. 04. 01. 10:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A földtömeg egy falu mintegy harminc házát sodorta el, valamint a gyömbért betakarító parasztokat. Egy helyi katonai parancsnok azt mondta, a lakosok beszámolói alapján a halottak száma 38 is lehet – írja az MTI.

A katasztrófaelhárítók mellett katonák, rendőrök és önkéntesek is segítenek az eltűntek utáni kutatásban, azonban problémát okoz, hogy nehéz megközelíteni a katasztrófa helyszínét. A földcsuszamlás következtében autók borultak fel és épületek dőltek össze, a falusiak szerint legalább 22 ember van a házak romjai közt – teszi hozzá az AP.

A gyakori esők rendszeresen idéznek elő földcsuszamlásokat Indonéziában. Az ország 256 millió lakosának nagy része földcsuszamlás-veszélyes hegyoldalon vagy folyók árterében él.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.