A magyar válogatott azzal a tudattal kezdte meg a mérkőzést, hogy a csoport első helyéhez a döntetlen is elég, bár pólóban nehéz ikszre játszani.
Szentkirályi Alexandra levelet írt Lázár Jánosnak
A magyar válogatott azzal a tudattal kezdte meg a mérkőzést, hogy a csoport első helyéhez a döntetlen is elég, bár pólóban nehéz ikszre játszani.
Négy perc sem telt a meccsből, s már harmadszor kerültünk emberhátrányba. Nem jó ez így. A fülemben csengtek Bíró Attila szövetségi kapitány szavai. Amikor az Egyesült Államok elleni bravúr után megkérdeztem, a magyar csapatnak kijáró tiszteletnek köszönhető-e, hogy az amerikaiak az utolsó támadásuknál nem kaptak fórt, fintorra húzta a száját. – Bárcsak így lenne, de ennek inkább az ellenkezőjét tapasztalom. Az oroszok ellen nagy bírói nyomás alatt játszottunk, s most sem nekünk kedveztek – fűzte hozzá. S hasonló volt a helyzet Japán ellen is, ezért is volt sokáig szoros a végül 17-13-ra megnyert találkozó.
Az Egyesült Államok a sportágban nagy hatalom, Oroszországot is idesorolhatjuk, Japán pedig a házigazda. De hogy Kína ellen miért nem jár nekünk legalább egyenlő elbírálás, arra már nehéz magyarázatot találni.
Az ázsiaiak éltek is a lehetőséggel, elhúztak 3-0-ra. Azt se hallgassuk el önkritikusan, hogy a mieink sem sziporkáztak az első percekben. Illés Anna szépített ugyan, de erre egyből jött a kínai válasz, az első nyolc perc után nem mutatott valami fényesen a három gólos hátrány (1-4). Hol az a döntetlen?
Végre kis szerencse. Szücs Gabriella a támadóidő lejártakor kicsit lesz, ami lesz alapon eldobta a labdát, a kínai kapus bevédte (2-4). De ez sem hozta meg a fordulatot. Bíró Attila rekedre kiabálta, de sehogy sem találtuk meg a kínaiak ellenszerét, akik zsinórban bevágott három góllal elhúztak 7-2-re, egyben ez volt a félidei állás.
Nem kenhettük csak a bírókra a dolgot, a kínaiak jól védekeztek, messze kitolták a mieinket a kapujuktól, ezért alig tudtunk helyzetbe kerülni.
Újabb kínai góllal folytatódott a találkozó, de után soroatban három góllal feljöttünk 8-5-re. A negyedik negyed 9-6-os kínai vezetésről indult, pislákolt még a remény. Úszásban legalább jobbak vagyunk, negyedszerre is elhoztuk a labdát. Gurisatti góljával két gólra sikerült lefaragni a hátrámy (7-9). Ekkor még négy perc volt hátra. Kimaradt egy fór, Gurisatti ugyan ötméteresből betalált, ezzel feljöttünk egy gólra, de a pánikszerű végjátékban a kínaiak is kaptak egy ötöst, s ők is belőtték. Még egy gyors gólváltás, de ez érdemben semmin sem változtatott, 11-9-re kikaptunk.
Oda az első hely. A második szerencsére azonban nem. Ha ezután az oroszok a papírformának megfelelően megverik Japánt, akkor velük egyaránt 5 ponttal zárunk. A nemzetközi szövetség, a FINA egyedi szabályozása szerint pontegyenlőség esetén először az egymás elleni eredmény dönt – ami döntetlen –, másodszor viszont a csoportelső elleni eredmény, ami nekünk kedvez, hiszen legyőztük az USA-t.
– A helyzeteink megvoltak, de türelmetlenek vagy pontatlanok voltak. Sokszor hibáztunk a kapu előtt, nem pörögtek a kezek és a lábak. Nehéz lett volna fordítani, de szépen visszajöttünk, a döntetlen bravúros lett volna. Szép lett volna a csoport élén végezni, de azért nem adnak semmit. Volt két bravúros meccsünk, ma gyengébben játszottunk, de ez belefér, a következő meccs a legfontosabb, azt kell megnyerni. Mindegy, hogy Kanada vagy Hollandia jön, nyerni kell, a négy közé szeretnénk kerülni – értékelte a meccset Bíró Attila, s tekintett előre egyúttal a negyeddöntőre.
Tehát Hollandia–Kanada találkozón dőlt el, ki lesz az ellenfelünk a negyeddöntőben. S persze a FINA egészen érthetetlen szabályozása is kellett ehhez a kifejlethez. Odáig még világos a dolog, hogy a B csoportban miért mi vagyunk a másodikok. Ám az A csoportban, azután, hogy Hollandia 16-12-re legyőzte Kanadát, az élen spanyol, holland, ausztrál körbeverés alakult ki. A gólkülönbség alapján a Spanyolország, Hollandia, Ausztrália az első három sorrendje. Gondolnánk mi... A FINA azonban ekkor is úgy okoskodik, hogy Spanyolország az első, mögötte pedig a pontegyenlőségnél az egymás elleni eredmény (15-12) Ausztráliának kedvez, tehát Ausztrália a második, Hollandia pedig a harmadik.
A vízilabda tényleg követhetetlen sportág. S nem csak amiatt, ami a víz alatt történik.
De ne csak a vereségen, ezen is lépjünk túl. Innen legalább minden világos. A magyar válogatott mint a B csoport második helyezettje az A csoport harmadik helyezettjével találkozika negyeddöntőben.
B csoport, 4. (utolsó) forduló: Kína–Magyarország 11-9 (4-1, 3-1, 2-4, 2-3)
magyar gólszerzők: Gurisatti 4, Illés 2, Keszthelyi, Leimeter, Szücs 1-1
Szentkirályi Alexandra levelet írt Lázár Jánosnak
Csúnyán ráfázhat, ha nem teszi fel a téli gumit, és a négy évszakossal is lehet gond
Hamarabb bekövetkezik, mint gondolnánk: erre az évre jósolta az elismert tudós a világvégét
Újabb csapás Rossinak, kapuscsere a válogatottnál: már Gulácsi helyettese is kidőlt a sorból
Ma 180 éve, hogy a magyar a hivatalos nyelv
Újabb kínai óriás fektet be Magyarországon – legnagyobb európai gyára épül Kaposváron
Lisztes Krisztián egyedül edz, a Frankfurt vezérigazgatója nyilatkozott róla
Cristiano Ronaldo csodagólt ollózott a válogatottban
Még a szakértők is azt mondják, hogy rettenetesen szokatlan, ami most történik idehaza
A börtönig érnek a Lakatos Márk-botrány szálai
A legdurvább sértés: a magyarok szívébe taposott a Financial Times
Ki válthatja David Pressmant? – Az új amerikai nagykövet esélyesei
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.