Az új atomerőmű működtetéshez több száz nukleáris szakember munkájára lesz szükség. Ezért a Paks II. programhoz kapcsolódóan a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara atomerőművi üzemeltetési szakmérnök és atomerőművi üzemeltetési szakember szakirányú továbbképzéseket indított tavaly februárban, és már szervezi a következő évfolyam indítását 2021 februárjára.
A szakirányú továbbképzések célja olyan szakmérnökök, szakemberek képzése, akik alapszintű ismeretekkel rendelkeznek az atomerőmű technológiai folyamatairól, átlátják az atomerőmű rendszereit, az üzemeltetés folyamatát, tisztában vannak a nukleáris biztonság alapjaival és az atomerőmű biztonságos működtetésével. A képzésre többféle alapképzésben megszerzett mérnöki diplomával, illetve mesterképzési szakok elvégzése után lehet jelentkezni. A szakemberképzésre alap- vagy mesterképzésen szerzett fizikus vagy vegyész oklevéllel rendelkezőket is várnak.
A szakember-utánpótlást támogatja a PTE
Fotó: Beküldött kép/TEOL.HU
– A speciális képzéssel a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán a nukleáris iparhoz kapcsolódóan már több évfolyammal is indított, szintén speciális nukleáris környezetvédelmi szakmérnök és nukleáris környezetvédelmi szakember szakirányú továbbképzések sora bővült. A végzett szakmérnökök, szakemberek a felépülő új atomerőműben alkalmasak lesznek az atomerőművi technológiai folyamatok üzemeltetése során fellépő egyszerűbb feladatok megoldására, az atomerőmű üzemeltetéséhez kapcsolódó egyszerűbb vezetési, irányítási, szervezési és hatósági feladatok ellátására – hangsúlyozza dr. Kovács Anita tanszékvezető.
A teljes, eredeti cikk IDE kattintva érhető el.