– A jelenlegi versenyrendszer a közönség számára nagyon hosszú – magyarázta Vaskuti –, ráadásul egy négyórás világbajnoki döntőt élőben nem lehet televízión közvetíteni. A célunk az, hogy látványos, pörgős versenyeket rendezzünk, amelyeken egy-egy finálé maximum másfél óráig tart. A hagyományos ötszáz és ezerméteres távok mellett be szeretnénk vezetni a körpályán zajló két-három kilométeres viadalokat, valamint a kétszáz és ötszáz méteres váltóversenyeket.
A legeredményesebb magyar sportágat ugyan nem fenyegeti az a veszély, hogy lekerül az olimpiák műsoráról, de Vaskuti szerint ha nem változtatnak, akkor a sportvilág fejlődésében a kajak-kenu lemarad. Az elmúlt időszakban a kajakszlalom olimpiai szereplése került veszélybe, amely ugyan műsoron maradt, de a részt vevő országok számát emelni kell. Éppen ezért az idén a magyar szövetség is indít versenyzőket a szlalom-világbajnokságon.
– A változtatásokat nem akarjuk elsietni. Igaz, ezt nem is tehetnénk, mert hat évvel előre be kell jelenteni az olimpiai műsor módosítását. Így 2008-ban Pekingben még a jelenlegi program lesz. Az új versenyszámokat 2005-től az ifjúsági viadalokon akarjuk bevezetni és kipróbálni. A reformprogramot legkorábban csak 2009-ben vezethetjük be a felnőttvilágversenyeken.
Vaskuti szerint sürgetőbb feladat a Világkupa-versenyrendszer kialakítása; éppen ezért a kongreszszuson nem támogatta azt a javaslatot, hogy a jövőben minden évben rendezzenek Eb-t. A sportág népszerűsítését viszont jobban segítené a pénzdíjas Világkupa-viadalok minél előbbi megrendezése.
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
