A magyar olimpiai küldöttség ünnepélyes fogadásán már látható volt, hogy a két arany- és egy ezüstérem sem tudja összetartani a világ legerősebb női kajakválogatottját. Fábiánné Rozsnyói Katalin tanítványai közül Janics Natasa biztosan nyerte az egyest Athénban, majd Kovács Katival kettesben is győzött, viszont a háromszoros világbajnok négyes kikapott a német egységtől, s ezzel elkezdődött a bűnbakkeresés. Bóta Kinga, Szabó Szilvia és Viski Erzsébet meglehetősen gyorsan megtalálta a „bűnöst” edzőjükben, s Fábiánnénak már Athénban köszönés nélkül hátat fordítottak. Ugyan Kovács Kati is sértett volt, mert úgy érezte, hogy ha edzője nem készíti fel ellene Janics Natasát, akkor nagy álma, az egyesben szerzett olimpiai elsőség teljesülhetett volna. A világ egyik legjobb kajakosnője azonban világklasszisként cselekedett, a válogatón elszenvedett vereség után egy hajóba ült legyőzőjével, Janics Natasával, akivel aztán az olimpián kettesben emlékezetes viadalon aranyérmet nyert. A négyes ezüstérme után a lányok fellázadtak edzőjük ellen, Kovács Katalin azonban ezúttal is profi döntést hozott, a bizonytalan helyett a már kipróbált és eredményes biztosat választotta.
– A szívemre és az eszemre is hallgattam, amikor hosszú töprengés után úgy határoztam, hogy továbbra is Kati nénivel készülök – magyarázta Kovács Katalin. – Kilenc éve dolgozunk együtt, nagyon sikeresen, s ezért úgy ítéltem meg, hogy ezt a közös munkát folytatni kell. December 31-ig az MTK versenyzője vagyok. A jövőről még ezután tárgyalok majd a klub vezetőivel. Az viszont biztos, hogy november harmadikán elkezdem a felkészülést.
Fábiánné Rozsnyói Katalin (aki a jövőben részt vesz Kolonics György kétszeres olimpiai arany- és bronzérmes kenus felkészítésében is!) már nem szívesen foglalkozik a múlttal, őt már a jövő érdekli:
– A magyar sport érdeke is az volt, hogy a világ két legjobb női kajakosa továbbra is együtt készülhessen, mert ebből újabb sikerek születhetnek. A jövőben a négyessel nem foglalkozom, ez Angyal Zoltán szövetségi kapitány feladata lesz. Persze, az előfordulhat, hogy később azért lesz egy ütőképes négyesem.
Az edzőnő elmondta, az már eldőlt, hogy hol kezdik el a fizikai felkészülést, az viszont még kérdéses, hogy tavasszal majd hol szállnak vízre. Bízik abban, hogy a világ legjobb kajakosnői megfelelő körülmények között készülhetnek fel a világversenyekre. Angyal Zoltán szövetségi kapitány szerint nem szokatlan a sportágban, hogy az új olimpiász elején a versenyzők egyesületet és edzőt cserélnek. Kovács Kati döntésével a kapitány azért is egyetért, mert az olimpiai bajnoknő kikérte a véleményét, s ő is azt javasolta neki, hogy továbbra is Fábiánnéval eddzen. A négyes többi tagjának jövőjéről biztosat még a kapitány sem tud, jelenleg úgy néz ki: Bótáék nem Csipes Ferenc irányításával fognak edzeni, hanem Simon Miklóssal. Angyal úgy látja, hogy az eddig utánpótlás-nevelésben jeleskedő Simon csoportjában a tehetséges fiatalokból és a rutinos világbajnokokból kialakulhat egy nemzetközi szinten is eredményes csoport.
Simon fogadóképes. Érthetetlen módon nagy a titkolódzás arról, hogy a Bóta Kinga, Viski Erzsébet és Szabó Szilvia hármasnak ki lesz az edzője. A legújabb hírek szerint a negyvenhét éves Simon Miklós irányításával fognak készülni: „Először Farkas Zoltán, a tiszaújvárosi egyesület elnöke keresett meg. Aztán Szabó Szilviával is tárgyaltam, elbeszélgettünk a közös munka lehetőségéről. Azzal váltunk el, hogy ha úgy döntenek, hogy velem dolgoznak együtt, akkor november elsején jelentkeznek az edzésen. Nem titkolom, számomra nagy kihívás, s érdekes szakmai feladat lehet a fiatalabb és a rutinosabb versenyzőkből kialakítani egy világverő egységet.”