Kitüntetés sportsikerekért

K I T Ü N T E T É S

MTI
2004. 10. 09. 17:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az augusztusi athéni olimpián és a szeptemberi paralimpián eredményesen szerepelt magyar sportolókat, valamint a felkészítésükben segédkező edzőket, orvosokat, sportági és klubvezetőket tüntette ki tegnap Mádl Ferenc köztársasági elnök a Parlamentben.
Az államfő köszöntőjében kiemelte, hogy nagyszerű versenyzők nagyszerű eredményeiért szorított az ország a két sportesemény napjaiban, és most jött el a gratuláció, a köszönet ideje.
– A kihívás a verseny maga, és különösen így van ez az olimpia és a paralimpia esetében. A viadal nem csak a küzdelemről, a centiméterekről, a gólokról, a pontokról és a kilókról szól. A siker nemcsak a társ legyőzését jelenti, hanem komoly munkát is, amelyhez nélkülözhetetlen a sportoló tehetsége és a felkészítésben segédkezők munkája – fogalmazott Mádl Ferenc, aki ezután elismeréseket adott át.
A díjazottak hosszú sorát Kemény Dénes, a sydneyi aranyérmét Athénban megvédő férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya nyitotta meg. A szakember a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje a Csillaggal (polgári tagozat) kitüntetést vehette át.
Összesen 149-en részesültek kitüntetésben vagy elismerésben. A jogszabály szerint, akik már kaptak kitüntetést, azok ugyanazt vagy annál alacsonyabb rangú díjat nem kaphatnak meg még egyszer.
Mint ismeretes, a magyar sportolók az olimpián – megismételve a 2000-es sydneyi produkciót – nyolc arany-, hat ezüst- és három bronzérmet, a paralimpián pedig egy arany-, nyolc ezüst- és kilenc bronzérmet szereztek. Mádl Ferenc nem tett különbséget az olimpia és a paralimpia között, ő 9 arany-, 14 ezüst- és 12 bronzéremről beszélt. Aláhúzva ezzel, hogy a kormány a héten döntött arról, hogy a paralimpián eredményesen szerepelt sportolók ugyanolyan mértékű pénzjutalomban részesülnek, mint olimpikon társaik.




SZAVAK A KUPOLATEREMBŐL.

Janics Natasa kétszeres olimpiai bajnok kajakos: „Óriási megtiszteltetés ez. A körítés is remek, a lépcsőn díszőrséget állnak és vörös szőnyegen vonulhattunk be. Izgatott vagyok, de ugyanúgy elmúlik majd, mint amikor Athénban rajthoz kellett állni.”

Majoros István olimpiai bajnok birkózó: „Sok meghívásnak kell eleget tennem, de a játékok után ez a legfontosabb program a számomra. Utoljára általános iskolásként jártam a Parlamentben, és persze, örömmel jöttem megint.”

Boczkó Gábor olimpiai ezüstérmes vívó: „Különös érzésekkel érkeztem ide, mert még soha nem kaptam állami kitüntetést.”

Kásás Zoltán, a férfi vízilabda-válogatott másodedzője: „Bevallom, most járok először a Parlament kupolatermében. A díj természetesen a játékosok érdeme, és büszke vagyok arra, hogy segíthettem nekik és Kemény Dénes szövetségi kapitánynak a felkészülés során.”

Gál Gyula, az athéni negyedik helyezett férfi kézilabda-válogatott játékosa: „Jóleső érzés, hogy a csapat szereplését ilyen módon is díjazzák. A társak nevében is köszönöm a figyelmet. Még szerencse, hogy csak vasárnap játszunk Kaunasban Bajnokok Ligája-mérkőzést, mert így nem kellett még elutaznunk és itt lehettünk.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.