Februárban itt lett aranyérmes, és nyert még két-két ezüstöt és bronzot a kanadai Cindy Klassen mint a torinói téli olimpia legtöbb medált begyűjtő versenyzője. Ugyanebben a BNV kiállítási pavilonjaira hajazó, Oval Lingotto nevű csarnokban, ahol persze már régen leolvasztották az ötkarikás gyorskorcsolyaversenyekre hizlalt jeget, és most pástok állnak, mert holnap itt kezdődik a 2006. évi vívó-világbajnokság. A programot a férfi kard és a női tőr selejtezője nyitja, majd vasárnap a 64-es táblán folytatja a mezőny az esti döntőkig. Hétfőn a férfi párbajtőr és a női kard, kedden a férfi tőr és a női párbajtőr egyéni lesz műsoron (már ami a főtáblát illeti, mert a selejtezőket automatikusan az előző nap bonyolítják le), a szerda szünnap, majd csütörtöktől szombatig a csapatversenyek következnek.
Válogatottunknak a hivatalos elvárás négy érem és 23 olimpiai pont megszerzése, ami az idei Eb eredményei alapján nem is tűnik túlzottan merész tervnek. Tudniillik az izmiri kontinensbajnokságon párbajtőrben férfi egyéniben Kovács Iván egészen a dobogó tetejéig menetelt, mint ahogy a Kovács, Boczkó Gábor, Imre Géza, Fekete Attila összeállítású csapatunk is, a Nagy Tímea, Hormay Adrien, Tóth Hajnalka, Szász Emese női kvartettünk ezüstérmes lett, hasonlóképpen a Nemcsik Zsolt, Decsi Tamás, Lontay Balázs, Lengyel Balázs alkotta kardcsapathoz. S ugyan Torinóban már ott lesz az egész világ, vívásban mégiscsak Európa viszi a prímet. Nem mellékes az sem, hogy Boczkó és Nemcsik a maga frontján egyéniben megnyerte az öszszetett Világkupát, ami azt jelenti, hogy a legjobb nyolcig eljuthatnak a közvetlen élboly tagjait elkerülve. Jó kiemelése lesz Knapeknek, Szásznak és Hormaynak is.
Tavaly a lipcsei világbajnokságon egy ezüst (női párbajtőrcsapat) és két bronz (női tőr egyéniben Knapek, valamint a női kardcsapat) jött össze nekünk, ennél most kétségkívül többre számíthatunk.
Itt van Berlin bejelentése a világháborúról
