A Budafok még mélyebbre lökte a szakadékban a Diósgyőrt

Sokan hitték azt a labdarúgó NB I rajtja előtt, hogy a Budafoknak nem sok babér terem majd, de az újonc jól állja a sarat, a hetedik fordulóban pedig hazai pályán 2-1-re legyűrte a Diósgyőrt. Az Újpest otthon 1-0-ra verte a Mezőkövesdet, az MTK idegenben 3-0-ra a Puskás Akadémiát.

2020. 10. 17. 17:50
Az újonc Budafok begyűjtötte a három pontot Forrás: Nemzeti Sport/Dömötör Csaba

A 7. forduló előtt a Budafok csak öt mérkőzést játszott, két győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel, azaz hét pontjával a nyolcadik helyen állt a tabellán, a DVTK pedig az ugyancsak öt meccsen szerzett négy pontjával az utolsó, tizenkettedik helyet foglalta el. S marad is, mert a Budafok kétgólos vezetésre tett szert, végül pedig 2-1-re győzött.

A vendégek szörnyű statisztikával érkeztek Budafokra: a legutóbbi öt idegenbeli bajnokijukat mind elveszítették, mi több, mindegyiken legalább három gólt kaptak, összesített gólkülönbségük pedig ezeken a találkozókon 3-17 volt. Szombaton a házigazda a 17. percben talált be először a DVTK kapujába, egy szöglet után Oláh öt méterről lefejelte a labdát a földre, onnan pattant be (1-0). A 63. percben Ihrig-Farkas lövése is utat talált a vendégek kapujába (2-0). A borsodiak a 71. percben Drazsics fejesével szépítettek (2-1), de egyenlíteni már nem tudtak. A találkozó lefújásakor a Budafok tíz pontjával a tabella harmadik helyére ugrott (!), a Diósgyőr pedig még nehezebb helyzetbe került.

Az újonc Budafok begyűjtötte a három pontot
Fotó: Nemzeti Sport/Dömötör Csaba

Az Újpest hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Mezőkövesd csapatát, a lila-fehéreknél Junior Tallo a 60. percben szöglet után fejessel talált be. A vendégek sorozatban harmadszor kaptak ki. A szombat esti találkozón az MTK 3-0-ra nyert a Puskás Akadémia otthonában, a gólszerzők Miovski (4.), Gera (26.) és Prosser (80.) voltak. Így a felcsútiak a kilenc pontjukhoz egyet sem tettek, a Budafok a nap végére is maradt a tabella harmadik helyén a Ferencváros és a Fehérvár mögött, az Újpestet jobb gólkülönbségével előzi meg.