Djokovicstól egy szettet elcsentek

A világranglista-vezető, első helyen kiemelt és címvédő Novak Djokovics tegnap, a harmadik fordulóban nehezen melegedett be a lengyel Hubert Hurkacz ellen.

2019. 07. 06. 10:44
DJOKOVIC, Novak
A szerb világelső a végére belelendült Fotó: MTI/EPA/Andy Rain

Wimbledonban a férfiverseny második fordulójában, csütörtök este ért véget mérkőzése a 12. helyen kiemelt Fabio Fognini ellen, amelyet éljátékosunk maratoni, 3 óra 43 perces csatában veszített el 6:7 (6-8), 6:4, 7:6 (7-3), 2:6, 6:3-ra. Az ötödik szettben Fognini 4:3-as vezetésénél Fucsovics adogatott, de elbukta a játékot, az olasz viszont ezután remekül szervált, így ő jutott tovább. A világranglista 51. helyén álló honfitársunk mindenesetre igencsak megszorongatta a legfrissebb rangsorban 10. ellenfelét.

– Nagyon jó, szoros meccset játszottunk, és volt esélyem a győzelemre. Küzdöttem végig, és büszke vagyok magamra. Kikaptam, de nagyon örülök, hogy ezen a szinten játszhatok, Grand Slam-tornán top tízes teniszezőket szorongathatok. Pozitívan élem meg a történteket. Fognini a végén rutinosabb volt – írta a közösségi oldalán Fucsovics Márton.

A szerb világelső a végére belelendült
Fotó: MTI/EPA/Andy Rain

A világranglista-vezető, első helyen kiemelt és címvédő Novak Djokovics tegnap, a harmadik fordulóban nehezen melegedett be a lengyel Hubert Hurkacz ellen. A világranglista 48. helyezettje a második szettet rövidítésben el is csente a szerb klasszistól, aki ezen nagyon felhúzhatta magát, mert a harmadik játszmát 6:1-re hozta, majd 6:4-gyel zárta le a mérkőzést. A negyedik helyen kiemelt dél-afrikai Kevin Anderson, aki tavaly Djokoviccsal a döntőt játszotta, most a tizenhatba sem jutott be, miután az argentin Guido Pella búcsúztatta.

Eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért).

Férfiak: Djokovics (szerb, 1.)–Hurkacz (lengyel) 7:5, 6:7 (5-7), 6:1, 6:4; Pella (argentin, 26.)–Anderson (dél-afrikai, 4.) 6:4, 6:3, 7:6 (7-4); Bautista (spanyol, 23.)–Hacsanov (orosz, 10.) 6:3, 7:6 (7-3), 6:1; Raonic (kanadai, 15.)–Opelka (amerikai) 7:6 (7-1), 6:2, 6:1. Nők: Kar. Pliskova (cseh, 3.)–Hszie (tajvani, 28.) 6:3, 2:6, 6:4; Szvitolina (ukrán, 8.)–Szakkari (görög, 31.) 6:3, 6:7 (1-7), 6:2; Csang (kínai)–Wozniacki (dán, 14.) 6:4, 6:2; Muchova (cseh)–Kontaveit (észt, 20.) 7:6 (9-7), 6:3.