HÍR TV – Csörte:Ezt a harcot kénytelenek leszünk lejátszani
Sport
A cikk emailben történő elküldéséhez kattintson ide, vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://magyarnemzet.hu/sport/unnepelt-8526690/

Ünnepelt a Paks és az Újpest is, de csak a lilák örülhettek

Vereséget hozott a stadionavató a házigazdáknak
Ünnepelt Paks, mert az NB I első fordulójában az Újpest elleni találkozó előtt avatták fel a város új stadionját. A vendégek azonban elrontották házigazdáik ünnepét, ugyanis Simon Krisztián két góljával 2-1-re nyertek, és elvitték a három pontot a szép, modern létesítményből.

Paks már a mérkőzés előtt ünnepelt. A 2020–2021-es bajnokság rajtjára lett kész a város, illetve a Paksi FC új stadionja, és az Újpest elleni találkozó előtt avatták fel a létesítményt. Volt gyerekfoci és freestyle foci bemutató, valamint fellépett az USNK nevű erdélyi rappáros is. Az alkalomra való tekintettel a klub vezetői úgy döntöttek, a belépés ingyenes erre a mérkőzésre, ugyanakkor elégedetten vették tudomásul, hogy még soha annyi bérlet nem kelt el, mint az új idényre. A mérkőzés kezdete előtt Szabó Péter, Paks polgármestere és Gellei Imre, a csapat egykori edzője mondott beszédet, majd Kutas Attila katolikus plébános, Nepp Éva evangélikus lelkész és Lenkey István református lelkész megáldotta a stadiont.

A Paksi FC új, 6163 férőhelyes Fehérvári úti stadionja
MTI/Szigetváry Zsolt

A város ékszerdobozának számító új stadionban a főtribünként szolgáló A lelátóra – ahol a VIP-szektor és a sajtóterasz is helyet kapott – közel kétezren foglalhatnak helyet, a B lelátóra 1200, a vendégszektorba (C lelátó) 550, az eredményjelző helyére felhúzott D lelátóra pedig 815 szurkoló ülhet le.
Az Újpestet nemigen hatotta meg az ünnepi hangulat, ugyanis a 17. perccel a paksiak arcára fagyasztotta a mosolyt. Simon Krisztián nagyszerűen vett le egy kiugratást, átemelte a labdát a kilépő Holczeren, az a keresztlécről Bacsa elé pattant, ő fejjel Simon elé bólintotta, aki jobbról, az ötös sarkáról a bal alsó sarokba lőtt – 0-1.

Válaszként a másik oldalon Böde tekerte a labdát a bal felső sarok fölé, a második oldalon pedig Mitrovics 23 méteres, a léc felett elzúgó lövése bizonyította a vendégek játékkedvét. A 32. percben a szerb középpályás még közelebb került a gólszerzéshez, ekkor 18 méterről, szabadrúgásból a jobb kapufát találta el a felső sarok közelében, Holczer a gólvonalon szurkolt… A 41. percben csaknem egyenlített a Paks, Bognár I. 18 méteres lövését azonban Banai hatalmas bravúrral védte.

Egy perc sem telt el a második félidőből, amikor Böde az ötösről a kapu mellé fejelt, óriási helyzet volt. Ennek ellenére hideg zuhany érte az újpesti szurkolókat, ugyanis a szektoruk előtt váratlanul beindult a pálya locsolóberendezése – a jelek szerint nem minden tökéletes az új stadionban. Különösen úgy, hogy senki sem tudta, hogyan lehetne elzárni az öntözőt, és emiatt hosszú percekig állt a játék. Miután a gond megoldódott, hamarosan vigasztalódhattak az eláztatott lilák: Mitrovics hosszú passza után Simon cselezgetett, majd elhúzta a labdát Holczer mellett is, és 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt – 0-2.
A rendes játékidő utolsó negyedórájára fordulva már nem csak a stadion miatt ünnepelt a hazai tábor, egy szépen kijátszott helyzetet Ádám úgy zárt le, hogy középről, öt méterről a hálóba lőtt – 1-2. A szépítés feldobta a házigazdákat, komoly energiákat mozgósítottak az egyenlítés érdekében, ugyanakkor a vendégek kontrázni próbáltak, de csak elvétve sikerült eljutniuk a hazai kapuig.

Az öntözőrendszer meghibásodása miatt 11 perc volt a hosszabbítás. Ez szinte teljes egészében a paksiak labdabirtoklásával telt el, de az erőfeszítéseiket nem kísérte siker. Ünnepelt tehát Paks, ünnepelt az Újpest, de mivel az utóbbi győzött, csak a lilák lehettek boldogok a meccs lefújása után.

NB I, 1. forduló
Péntek
MTK–Ferencváros 1-1 (1-0), Új Hidegkuti Nándor Stadion, 4445 néző, jv.: Solymosi. Gólszerzők: Gera (37.), illetve Nguen (59.).

Szombat
Paks–Újpest 0-2 (0-1), Paks, 3870 néző, jv.: Farkas Á. Gólszerző: Ádám (76.), illetve Simon (17., 62.)
ZTE–Mol Fehérvár FC 18.35.

Vasárnap
Diósgyőr–Mezőkövesd 16.55
Puskás Akadémia–Budapest Honvéd 19.00

Hétfő
Budafok–Kisvárda 19.00.
Valamennyi mérkőzést élőben közvetíti az M4 Sport.

Csak egy kattintásra van attól, hogy ne maradjon le a Magyar Nemzet mérvadó híreiről!

IDE kattintva feliratkozhat hírlevelünkre, mi pedig napi két e-mailben elküldjük Önnek legfontosabb cikkeinket. (Ez a szolgáltatás ingyenes!)

Gábor György

Gyurcsány Ferenc szellemi keretlegénye
Gyurcsány Ferenc embere, Gábor György dolgozza ki az összefogás ideológiáját.

Harcjárművek Magyarországon

Hiúz páncélos a Bakonyban, Leopard tank a Gerecsében
Egy haditechnikai témájú internetes lap fórum rovatában jelentek meg képek a honvédség leendő gyalogsági harcjárművéről hazai terepen.

Kiemelt

Djabe – The Magic Stag: ötödik album Angliában
Steve Hackett, a Genesis gitárosa a magyar mondakincs előtt tiszteleg a Djabe új lemezén.

Poszt-trauma

Utazás Mesetanácsköztársaságba
Úgy tűnik, valóban nem lehet elég korán kell kezdeni a gyermekek agymosását.

A gazember
Hadházy a következő napokban elég sok ötforintost fog kapni. Elköltheti mindet patikára.

Bolgár nehezen ért magyarul
Azt állította Bolgár György, hogy a Médiatanács döntése értelmetlen dolgokért büntette őket.

Az ellenzéki meg a Fradi-kolbász
Az ellenzék gyomrát máris megülte a saját kolbásza.

Aktuális

Bemutatták a Rubik-kocka miniatűr változatát
Az ember ujjhegyén elférő alumíniumkocka nagyjából 2 grammos és minden oldala körülbelül 9,9 milliméter hosszú.

Fricz Tamás blogja

Őszödi Gyurcsány Ferenc az őszödi beszéd évfordulóján is böszmeségeket ír
Gyurcsány módszeresen készül a teljes ellenzék vezetésére, még ha nem is kormányfőjelölti pozícióból.