A háztartások állampapír-állománya ezáltal két és fél éve nem látott szintre, 776,2 milliárd forintra emelkedett – ismerteti a lap az MNB adatai alapján. Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) adatait vizsgálva kiderül, hogy minden lakossági állampapírtípusnál komoly növekedés következett be – teszi hozzá.
Az állampapírok iránti érdeklődés megnövekedésében minden bizonnyal fontos szerepet játszottak a reklámok, de az is, hogy az ÁKK igen magas kamatot ad rájuk, az egyik Prémium kötvénynél például az infláció fölött 5 százalékpontos prémium érhető el – mutat rá a lap.
Mivel a kormány a múlt héten határozatban írta elő, hogy az ÁKK-nak április 10-ig ki kell dolgoznia egy, az eddigieknél rövidebb futamidejű lakossági állampapírt, várható, hogy még ezen a héten újabb ajánlattétellel jön ki az államadósság-kezelő, kifejezetten a kisbefektetők számára – vélelmezi a lap.
Miközben az állampapírpiacon alaposan bevásároltak a háztartások, az MNB adatai szerint a többi értékpapírtípusnál nem voltak ennyire lelkesek. A banki kötvények csak minimális friss lakossági pénzt vonzottak februárban annak ellenére is, hogy egyes piaci szereplők már 10 százalék körüli kamatokat ígértek. A befektetési alapokból több mint 13 milliárd forintnyit váltottak vissza februárban a háztartások. A részvénypiacon ezzel szemben inkább vásároltak a kisbefektetők, az állományuk ennek dacára csökkent, mivel az árfolyamokon veszítettek – ismerteti a Világgazdaság.

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert