Az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága korábban nem erősítette meg a lap azon információját, hogy Szász Károly PSZÁF-elnök megveretése – illetve a Pannonplast-ügy kirobbanása – után iratokat vittek ki a K&H Equitiestől, ám a birtokunkba került tanúvallomási jegyzőkönyv ezt az állítást egyértelműen alátámasztja. A pénzintézet önkormányzati főosztályának vezetőjét a nyomozók kétszer is kihallgatták az ügy kapcsán.
A jegyzőkönyv szerint a főosztályvezetői 2003. július 1-jén B. Katalin kérésére két nagy csomagot vett át az Equities egyik recepciósától. Mint mondta, másnap Kulcsár Attila utasítására átadta a dokumentumokat Sz. Gyula taxisofőrnek, aki ugyancsak a bróker utasítására megsemmisítette azokat.
A bank önkormányzati főosztályvezetője tagadta, hogy a kicsempészett iratok tartalmáról információi lennének. A nyomozók szembesítették a közte és Kulcsár Attila között lezajlott telefonbeszélgetést rögzítő lehallgatási jegyzőkönyvvel. Eszerint a főosztályvezető a bróker azon kérdésére, hogy mi van, illetve mi maradt nála, azt válaszolta: „Hát van egy csomag, amit hazavittem. Hát abban igazából semmi izgalmas, egy-két dolog van, az otthon van. Meg amit fölhoztam most, az két hatalmas csomag. Tehát nagyon…” Ekkor vágott a szavába Kulcsár, aki közölte: a csomagokat másnap adja át Sz. Gyulának, aki majd megsemmisíti azokat.
A telefonbeszélgetést a főosztályvezető azzal magyarázta, hogy azt a néhány iratot, amelyet egy kolléganője, H. Mónika kérésére vitt haza, átnézte, de a nagyobb terjedelmű csomagokat nem. Azokat – mint mondta – Sz. Gyula elvitte. Emlékezetes, a brókerügy kapcsán a taxisofőrről korábban már kiderült: az Inter-Európa Bank Rt.-től szír állampolgárok által felvett – pénzmosásból származó – milliárdok egy részét ő továbbította meghatározott személyekhez. A lap úgy tudja, Sz. Gyula nagyobb összegeket vitt az MTI, illetve a MTV épületéhez.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le