A 2002-es kampány óta az MSZP és az SZDSZ egymással rivalizálva adócsökkentésről beszél, ugyanakkor a kormány 33 adót emelt, hat újat vetett ki a társasági- és a személyi jövedelemadó 2-2 százalékos emelése mellett – mondta Áder János fideszes frakcióvezető.
A politikus szerint mindez sajátos koreográfia szerint zajlott: évente, január elején radikális adóreformot hirdetnek, év végén pedig, a költségvetés készítésekor mégis adót emelnek – mondta. Mostanra felgyorsult a folyamat: idén Veres János pénzügyminiszter már az év közepén bejelentette, hogy az adócsökkentés elmarad – tette hozzá a politikus, megjegyezve: igaz, kis idő múlva Gyurcsány Ferenc és Kuncze Gábor is észbe kapott, és újabb egyeztetést ígért. Most pedig Gyurcsány Ferenc arra készül, hogy hétfőn a parlamentben a 2006 és 2010 közötti időszakra vonatkozó adócsökkentési javaslatait ismerteti, amiért a Fidesz frakcióvezetője felszólította a kormányfőt, hogy ne tervezzen a következő ciklusra. Inkább a hátralévő tíz hónapban próbálja a kormányprogramban ígérteknek legalább egy részét megvalósítani.
Áder János kifejtette: a kormány a felelős azért, hogy az élelmiszerek, a távfűtés, a földgáz, a gyógyászati segédeszközök általános forgalmi adója két évvel ezelőtt 12 százalékról 15 százalékra nőtt. Ugyancsak ez a kormány felelős azért, hogy a villanyáram áfája 12 százalékról 25 százalékra emelkedett. A Fidesz azt javasolja, hogy az elmúlt évek súlyos adóemeléseinek hatását legalább az általános forgalmi adók mérséklésével csökkentsék. Ezért kezdeményezik: csökkentsék az általános forgalmiadó kulcsokat. Eszerint az alsó kulcs maradna 5 százalék, a 15 százalékot 10 százalékra, a 25 százalékos adókulcsot pedig 19 százalékra csökkentenék. A Fidesz egyben javaslatot tesz arra is, hogy a közüzemi díjak, a gáz- és a villanyáram általános forgalmi adója az eddigi 15, illetve 25 százalék helyett egységesen 10 százalék legyen – mondta Áder János.

Nagykanizsa híres a vicces kocsmanevekről, hallott már a Tanácsházáról?