Gyurcsány Ferenc amerikai látogatását változó sajtóvisszhang követte. A jobboldali The Washington Times október 3-án közölte egymondatos híradás keretében, hogy George W. Bush aznap fogadja Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt (a találkozóra négy nappal később került sor – a szerk), hogy Irakról és a transzatlanti kapcsolatokról folytassanak eszmecserét. 7-én már csak félmondatban említette meg a vezető konzervatív napilap, hogy Bush találkozik a miniszterelnökkel. Ugyanez a napilap 2002-ben exkluzív interjút közölt Jeszenszky Gézával, a polgári kormány washingtoni nagykövetével.
A Washington Post egy-egy cikket szentelt a miniszterelnöknek, illetve feleségének. „Klara Dobrev” és a First Lady, Laura Bush közösen látogattak meg egy művelődési házat, ahol gyerekekkel találkoztak és a jótékonysági intézményekről beszélgettek – írta a Washington Post. A miniszterelnök a George Washington Egyetemen vett át egy kitüntetést, és arra figyelmeztetett a napilap szerint, hogy az USA is Európa sorsára juthat: „Mi európaiak azt hittük a XIX. század végén, hogy mi vagyunk a világ közepe. Mégis elvesztettük a XX. századot” – idézte a Washington Post Gyurcsány Ferencet.
A baloldali-liberális The New York Times, hasonlóan a The Washington Timeshoz, mindössze egyetlen mondat erejéig foglalkozott a miniszterelnökkel, akkor is csak azért, mert Bush elnök Gyurcsánnyal folytatott eszmecseréje után védte meg nyilvánosan legújabb legfelső bírósági jelöltjét.
A jobboldali The New York Sun nem foglalkozott a miniszterelnök washingtoni útjával, bár magyar zeneszerzőket és operaénekeseket többször is megemlített hasábjain az utóbbi hetekben.
A mérvadó konzervatív magazin, a National Review naponta frissített weboldala sem foglalkozott a miniszterelnök útjával, de október 4-én az egyik publicista részletesen elemezte a trianoni békeszerződést, és annak mind a mai napig érezhető negatív hatásait a magyar népre.
A neokonzervatív jelzővel illetett The Weekly Standard magazin szintén nem méltatta említésre Gyurcsány Ferenc vizitjét.
A liberális oldalon sem volt aktívabb az amerikai média: a New Republic magazin, melynek honlapját szintén naponta frissítik, sem foglalkozott a miniszterelnökkel.
A középutas Time és Newsweek magazinok (illetve a Newsweekkel kapcsolatban álló MSNBC hírcsatorna) szintén nem foglalkoztak a miniszterelnöki látogatással.
A jobboldali Fox News hírcsatorna kétszer is megemlíti weboldalán a „magyar miniszterelnököt”, de mindkétszer név nélkül, és – hasonlóan a New York Timeshoz – csak annak kapcsán, hogy Bush elnök a vele való eszmecsere után nyilatkozott más jellegű témákban. A CNN megemlítette ugyan internetes honlapján Gyurcsány Ferencet, de hasonlóan más amerikai médiához mindössze egy mondat erejéig, és akkor is név nélkül, „a magyar miniszterelnök”-ként, akivel Bush találkozik.
Putyin csak játszadozik Donald Trumppal?
