A BKV közleményében emlékeztet rá: a sikeres bértárgyalások után két szakszervezeti vezető is lemondott tisztségéről, annak ellenére, hogy a vállalaton belül sikerült a munkabékét megőrizni, a dolgozók „feje felett megszűnt a közelgő sztrájk nyomasztó érzése” és a cégvezetés is folytathatja megkezdett stratégiai munkáját.
Mint írták, a BKV Zrt. vezetősége tiszteletben tartja döntésüket. Azt azonban elfogadhatatlannak tartják, hogy „a véleményükkel kisebbségben maradó, a megbízatásukat önként feladó szakszervezeti vezetők továbbra is szítják az ellentéteket, lényegében lázítják a cég dolgozóit, akikért saját állításuk szerint éveken keresztül becsületesen kiálltak, a médiában pedig valótlan tartalmú állításokat tesznek”.
„Megpróbálnak pártpolitikai viszályt szítani, egy szakmai alapokon nyugvó bérmegállapodás terhére” – tették hozzá.
A közlekedési társaság hangsúlyozza: mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításhoz, ez azonban nem jelenti azt, hogy valótlan tartalmú, a társaság jó hírnevét sértő állításokat közöljön.
A BKV Zrt. ezért – amennyiben rákényszerül – kénytelen megtenni a szükséges jogi lépéseket azokkal szemben, akik megsértik a cég jó hírnevét és a társaság dolgozóinak, munkavállalóinak becsületét – írták.
A BKV-nál a nemrég kötött bérmegállapodás után lemondott posztjáról Nemes Gábor, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VTDSZSZ) alelnöke és Bartha Pál, a Tömegközlekedési Dolgozók Független Szakszervezetei Szövetsége (TDFSZSZ) elnökhelyettese is, mert nem értettek egyet a BKV-val kötött bérmegállapodással.
MTI, MNO
Putyin csak játszadozik Donald Trumppal?
