Lovas István feljelentette Tasnádit

Lovas István, a Magyar ATV Sajtóklubjának vezetője feljelentést tett tegnap az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságán Tasnádi Péter ellen, amiért – az újságíró állítása szerint – a vállalkozó életveszélyesen megfenyegette őt és családját hétfőn délelőtt, a Sajtóklub múlt hét pénteki adásában elhangzottak miatt.

Munkatársainktól
2002. 07. 24. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lovas István publicista még kedden telefonon érdeklődött a bicskei rendőrkapitányságon arról, mit kell tennie az életveszélyes fenyegetés után. Itt közölték: ilyen ügyekkel forduljon a bírósághoz. Lovas Istvánt (akinek Bicskén elfelejtették megmondani, hogy a feljelentést náluk is megteheti) még aznap felhívta az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságának (SZBEI) egyik munkatársa, aki jelezte: bár az ilyen ügyekben kezdeményezhető magánvádas eljárások a bíróságok hatáskörébe tartoznak, és ezért a rendőrségnek a bejelentést a bírósághoz kell továbbítania, a feljelentést a rendőrségen is meg lehet tenni. Ez tegnap megtörtént az SZBEI Aradi utcai épületében, ahol Bencsik András is elmondta: őt szintén felhívta Tasnádi, bár nem fenyegette meg.
Lovas István lapunk kérdésére elmondta: egyetlen aggálya az, hogy ha a bíróság megindítja az eljárást, akkor nem alakul-e ki patthelyzet az ügyben. Ha ugyanis a bíróság a szokásos ügymenetben kezeli a dolgot, akkor kérdéses, hogy a Pannon GSM törli-e a számítógépeiről azon híváslistát, amelynek alapján bizonyítani lehet, hogy honnan érkezett a fenyegető hívás. (A Pannon GSM több évig megőrzi ügyfelei híváslistáit – tudtuk meg a szolgáltató sajtóirodáján. A mobiltelefonok bejövő hívásainak még akkor is nyoma marad a központi szervereken, ha a hívó nem küldi el telefonszámát. Az adatokat a személyiségi jogok védelmében magánszemélyeknek nem adják ki. A híváslistákhoz csak a törvényben meghatározott hatóságok juthatnak hozzá.)
– Tasnádihoz hasonlóan sokan indítottak ellenem rágalmazási pert, az egyikük Konrád György. Utóbbi esetet azért emelném ki, mert a bíróság az ő rágalmazási indítványát S betűjelzéssel, sürgős ügyként kezeli, mert úgy véli, Konrád olyan fontos ember, hogy az ő ügyét sürgősséggel kell kezelni – jelentette ki Lovas István. – Nagyon remélem, hogy a bíróság ugyanilyen módon kezeli majd ezt az ügyet is, hiszen itt életveszélyes fenyegetésről van szó.
A házi őrizetben lévők személyes szabadságát nem korlátozzák a telefonálásban, nem hallgatják le, s bárkit felhívhat, valamint vendégeket is fogadhat – tájékoztatta a Magyar Nemzetet Sándor Zsuzsa, a Fővárosi Bíróság szóvivője.
*
A Történelmi Igazságtétel Bizottság tegnap arra hívta fel a figyelmet, Lovas István mellett Balogh Lászlót, a Medgyessy-ügyet vizsgáló bizottság elnökét is megfenyegették, s az aláírók, Vanek Béla bizottsági elnök, Regéczy-Nagy László elnök, Balás-Piri László alelnök is kaptak trágár, megtorlást kilátásba helyező, névtelen telefonokat, leveleket. „Mindez csak olyan országban történhet meg, ahol a titkos műveletekben jártas kormányfő olyan embereket nevezett ki az erőszakszervezetek élére, akik még nála is gátlástalanabbul szolgálták a diktatúrát – fogalmaz a közlemény. – Felhívunk mindenkit, aki hisz a nemzeti megbékélés ígéretének, most kérje ezt számon kedvenc politikusaitól.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.