Kétszázmillió dollárt meghaladó kárt okozott a befektetőknek az a néhány cég, amelyekről kiderült, hogy könyvelési csalással a valóságnál jobb eredményeket közöltek magukról. A csak kreatívokként elhíresült nyolc cégről az amerikai fogyasztói szövetség által készített tanulmányt, amelyben kiértékelik a vállalatok által kirobbant botrányok hátrányait mind a tőkepiacokra, mind a dolgozókra vetítve.
A No More Enrons (Soha többé Enronokat) elnevezésű szövetség közleménye szerint csupán a cégek által támogatott nyugdíj-befektetési alapok 175 milliárd dolláros kárt szenvedtek. A nyílt nyugdíjalapok veszteségét legalább 6,4 milliárd dollárra becsülik. A jelentés szerint ezen kívül több mint egymillió munkavállaló vesztette el munkahelyét az érintett cégeknél, és az amerikai szövetségi állam is legalább 13 milliárd dollár adóbevételtől esett el.
A tanulmány készítői a kormány rendelkezésére álló adatokat és más forrásokat használtak, hogy egyebek között az Enron, az Arthur Andersen, a WorldCom, a Global Crossing, az Adelphia Communications, a Xerox, a Tyco International, a Qwest Communications és más cégek mérleghamisításainak hatásait megbecsüljék.
Videó látott napvilágot a világ legnagyobb és legtitkosabb dróngyáráról
