Távozik a Skála a BÉT-ről

Mától törölte az értékpapírlistájáról a Skála-Coop Rt. részvényeit a Budapesti Értéktőzsde. Ezzel harmincra csökkent a többé-kevésbé likvid részvények száma.

Zelei Béla
2002. 10. 14. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem okoz érdemi változást a tőzsde üzleti forgalmában a Skála távozása, hiszen a felvásárlás időszakát leszámítva az ingatlanhasznosítási és -kereskedelmi társaság papírjaival ritkán folyt aktív kereskedés. A BÉT részvényszekciójában az üzletek 80-90 százaléka a négy vezető papírral bonyolódik. Több mint 11 évvel ezelőtt, 1991. január 10-én vezették be a Skála részvényeit a BÉT-re, s a hazai értékpapírpiac újjáélesztésének hőskorában bevezetett papírok közül az IBUSZ, a Dunainvest már szintén elhagyta a parkettet.
A tőzsdei bevezetés idején a német Tengelmann volt a cég tulajdonosa, de 2001-ben eladta 54,8 százalékos részesedését, s az ellenőrzést a Callum Rt. szerezte meg. Az új tulajdonos célja a tőzsdéről való kivonulás volt, ezért a többi részvényesnek először 1200 forintos árfolyamon tett vételi ajánlatot. A felvásárlás számos váratlan fordulatot hozott, mert egy kisebbségben lévő részvényes ellenajánlatot tett, ezzel emelve a tétet. A Callum kénytelen volt újabb ellenajánlattal magához vonzani az eladásra kínált részvényeket. Mindez azt eredményezte, hogy a tőzsdei kivonulást megelőzően a Callum már 1601 forintot volt kénytelen fizetni a törzsrészvényekért. A felvásárlás előtt 700– 1200 forint között forgott a papír, az utóbbi egy évben 1850 forint volt az árfolyamrekord. Tegnap, az utolsó kereskedési napon 1400 forinton cserélt gazdát ötszáz darab törzsrészvény.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.