A projekt keretében egészségügyi központot és szolgálati lakásokat alakítottak ki. Utóbbiakban három népművésznek biztosítanak otthont. Az egészségügyi központban négy járóbeteg-rendelőt létesítettek, hozzájárulva az utolsó éves rezidens orvosok képzéséhez és a szülőföldön való megmaradáshoz. A magyar kormány mintegy fél millió eurós támogatást nyújtott a központ létrehozásához.
A miniszterelnök-helyettes a rendezvényen arról beszélt, hogy a magyarság megmaradásához versenyképes tudás, a helyben maradás biztosítása és az anyanyelven való kommunikáció lehetősége is szükséges.
Kifejtette, hogy a Studium Prospero Alapítványnak négyes küldetése van, és ez azonos a magyar megmaradással. Az első cél a magyar felsőoktatás segítése, mert ha nincs felsőoktatás, nincs magyar értelmiség, "akkor kiszorulunk az élet hatalmi helyeiről, és egész egyszerűen perifériára szorítanak minket". Legyen Erdélyben olyan magyar értelmiség, ami megállja a helyét a többségi társadalomban, és biztosítja azt, hogy a magyar életérdekek az élet minden területén megjelenjenek - hangsúlyozta a politikus. Azzal folytatta, hogy a második cél a versenyképes tudás biztosítása, mert enélkül a magyar fiatalok vagy perifériára szorulnak vagy elmennek. Semjén Zsolt az alapítvány harmadik céljaként jelölte meg, hogy az orvosok a betegekkel anyanyelvükön tudjanak beszélni, ami az életminőséghez is hozzátartozik.
A magyarság számára csak akkor van életminőség, hogyha az ügyeit magyarul tudja intézni" az orvossal, a tanárral, a polgármesterrel
– emelte ki.