Legtöbben az elnök népszerűségének tulajdonítják a Republikánus Párt gyôzelmét, és annak, hogy az elmúlt két hétben tizenöt államot látogatott meg azért, hogy az ottani republikánus jelölteket gyôzelemre segítse. A Demokrata Párt érvelése, hogy a gazdaság hanyatlása az elnök hibája lenne, valahogy nem érte el a választó közönséget, mivel a receszszió tudvalevően a Clinton kormány idején kezdôdött.
Érdekes azonban azon eltűnôdni, hogy milyen szerepet játszott a szeptember 11-i támadás a republikánusok gyôzelmében. A terrortámadás óta az amerikai lakosság nagy többsége egyetértett az elnökkel abban, hogy a terrorizmust minden eszközzel meg kell állítani. Ezért kapott az elnök hatalmas támogatást afganisztáni politikájában, és ezért tud ma is támogatást kapni külpolitikai céljaihoz.
Ha az Irak elleni háború sikeres lenne, és Szaddám Huszeint el tudnák mozdítani, az elnököt vélhetően újraválasztanák két év múlva. Ha azonban a háború komoly problémákat okozna az ország gazdasági életében, és a hadsereg nagy veszteségeket szenvedne, a mai lelkesedés eltűnne, és az elnököt vonnák felelôségre a történtekért.
A választás kimenetele lényegében szabad kezet ad Bushnak ahhoz, hogy külpolitikai terveit akadály nélkül végrehajtsa.
A szerző amerikai külügyi szakértő
Al Gore felszólítása. A kedden tartott félidős kongresszusi választáson elszenvedett vereség nyomán Al Gore volt demokrata párti amerikai alelnök erőik átcsoportosítására szólította fel párttársait. Dick Gephardt, a képviselőház demokrata frakciójának vezetője úgy döntött, hogy lemond posztjáról. (MTI)
Függője volt a gyermekpornográf tartalmaknak a férfi, letartóztatták
