Aligha volt Szlovákiában olyan magyar, aki ne hitt volna abban, hogy Mikulás Dzurinda kormányfő és Medgyessy Péter miniszterelnök végre megállapodik a magyar kedvezménytörvény alkalmazhatóságáról a felvidéki magyarokkal kapcsolatban is. Ez a hit abból fakadt, hogy Bugár Béla, a Magyar Koalíció Pártja elnöke a Magyar Állandó Értekezlet után nyilatkozva elmondta, a párt olyan módosításokat javasolt a kedvezménytörvénybe, amelyekről konzultált Mikulás Dzurindával, s a szlovák kormányfő egyetértett azokkal. A bizakodást csak erősítette az a tény, hogy Bugárnak ezt a bejelentését nem cáfolta sem a szlovák miniszterelnök, sem környezete.
Csáky Pál miniszterelnök-helyettest is meglepte Dzurinda magatartása, az új kormány ugyanis még nem tárgyalt a magyar kedvezménytörvényről, a korábbi Dzurinda-kabinetnek pedig olyan határozata volt, amely a konszenzuskeresésre és a további tárgyalásokra kötelezte a szlovák felet is.
Mikulás Dzurinda Budapesten gyakorlatilag egy jóval korábbi állásfoglalásához tért vissza, amit még tavaly decemberben fogalmazott meg. Akkor azt vetette fel, hogy Magyarország ne alkalmazza a törvényt a szlovákiai magyarokkal összefüggésben, s a magyar fél – Ausztriához hasonlóan – Szlovákiát is hagyja ki a törvényből. Dzurinda azzal érvelt, hogy Szlovákia Magyarországgal együtt lehet az Európai Unió tagja, ennélfogva értelmetlen bevezetni a jogszabályt, ha az uniós csatlakozás után így is, úgy is hatályát veszti. Dzurinda akkori álláspontja azonban hivatalosan sehol nem jelent meg, ilyen jellegű álláspontot sem a kormány, sem a parlament nem fogalmazott meg.
A szlovák sajót is meglehetősen váratlanul érte a hír a budapesti tanácskozásról, többségében csak riportban számolnak be. Egyedül a Pravda napilap közöl egy kommentárt, amelyben helyesli Dzurinda álláspontját, mert a szerző szerint: „Medgyessy a kedvezménytörvény módosításáról nem konzultált a szlovák féllel, csak a magyar kisebbségekkel, Dzurindát pedig az orránál fogva vezette. A Medgyessy-féle módosítással ugyanis az történt, ami várható volt: a magyarságnak szánt vitatott támogatások megmaradnak, csak jobban álcázzák őket.” A szerző „hazafiasnak” nevezi a kormányfő magatartását, s bár csak áttételesen, de arra biztatja a kormányt, hogy az MKP álláspontjától függetlenül cselekedjen, s akadályozza meg a kedvezménytörvény alkalmazhatóságát a szlovákiai magyarokkal kapcsolatban. A szlovák kormány, illetve parlament várható lépéseiről azonban hivatalosan még semmit sem tettek közzé. A magyar párt vezetői vélhetően hétfői, elnökségi ülésükön vitatják meg a kialakult helyzetet, kormánykoalíciós partnereikkel pedig kedden, a Koalíciós Tanács tervezett ülésén próbálják meg tisztázni a helyzetet. A kormánykoalíció elhagyásáról egyelőre nincs szó.
Jota családja a játékosokkal tartott megemlékezést Liverpoolban, a klub fontos bejelentést tett
