Az ENSZ iraki fegyverzet-ellenőrző bizottságának szakértői a Bagdadtól délre fekvő Dora település állattenyésztéshez oltóanyagokat előállító laboratóriumát tekintették meg, míg a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség képviselői a Bagdadtól mintegy 25 kilométerre északra található Nasszer lőszer- és nehézgépgyárat vizsgálták át. Mindkét üzembe várakozási idő nélkül bebocsátották őket és iraki kísérőiket, az ellenőrök konvoját követő újságíróknak azonban kerítésen kívül kellett várakozniuk.
Az Országgyűlés külügyi bizottságának tegnapi ülésén Rockenbauer Zoltán (Fidesz) egy sajtóhír alapján érdeklődött Kovács László külügyminisztertől: igaz-e, hogy hazánkban fogják kiképezni azokat az iraki ellenzékieket, akik később részt vesznek az Egyesült Államok Irak elleni háborújában. Kovács László elismerte, valóban megkeresték a magyar kormányt ez ügyben, de kiemelte, más államokkal is felvették a kapcsolatot az amerikaiak, s majd később döntenek arról, hol képezik ki a katonákat. A külügyminiszter arról tájékoztatta a bizottságot, a kormány parlamenti felhatalmazást fog kérni abban az esetben, ha valóban Magyarországot szemelik ki kiképzőterepnek.
– Közel ezer személyt készítenénk fel polgári, közigazgatási feladatokra az esetleges nemzetközi hadművelettel kapcsolatban a taszári katonai bázison – válaszolta Sárdi Árpádnak, a Somogy Megyei Közgyűlés alelnökének érdeklődésére Juhász Ferenc honvédelmi miniszter. Hozzáfűzte: az amerikai kormány kérését követően a magyar fél azzal a határozott kéréssel fordult az Egyesült Államok kormányához, hogy a felkészítő tábor résztvevői ne hagyhassák el a bázist, továbbá hogy annak őrzését az amerikai hadsereg és a magyar honvédség együtt biztosítsa. Sárdi Árpád közölte: a taszári katonai bázison folyó kiképzés nem lesz hatással a faluban élők mindennapjaira, nincs ok aggodalomra.
Az Európa-liga egyik legszebb gólját lőtte, mégis távozik a Fradiból
