Adótitokra hivatkozva nem árulták el lapunknak az APEH sajtóosztályán, hogy mi lett a sorsa annak a nyomozásnak, amely az MSZP volt pártvállalkozása, a Kime-Net Kft. fantomizálásának körülményeit vizsgálta. A Magyar Nemzet megtudta: a nyomozás során bebizonyosodott, hogy a több tízmillió forintos köztartozása miatt időközben felszámolt vállalkozás görög vevői valójában egy, a szocialista párthoz közeli üzletember strómanjai voltak. Kiderítettük azt is, hogy az elmúlt évek egyik legnagyobb visszaéléséhez, az MSZP-s Andráskó József-féle csalássorozat végrehajtásához jórészt ugyanazokat a görög személyeket használták fel, akik a cégfantomizálás körül is feltűntek.
Emlékezetes, hogy a Kime-Net Kft.-t az MSZP alapította a rendszerváltozás után, majd a párt később eladta a céget az addigi ügyvezetőnek, a több más MSZP közeli cégben is érdekelt Váczi Péternek és két dolgozónak. A vállalkozást Vácziék 1995-ben egy görög személynek adták tovább – egy forintért. Ezzel egy időben a kft. – a cégpapírok szerint – elköltözött a Köztársaság téri szocialista pártszékházból egy fővárosi általános iskolába, ahol azonban senki nem hallott róla.
*
A cégbíróságra benyújtott okiratokból kiderül: a gazdasági társaság a magyarországi görög kolónia egyes tagjai között többször „gazdát cserélt”, ám e tulajdonoscserék bejegyzését a bírák elutasították.
A Magyar Nemzet tényfeltáró riportja apropóján indult APEH- nyomozás fényt derített arra, hogy a különféle csalások és csalási kísérletek során mintegy ötvenmillió forintnyi köz- és egyéb tartozást halmoztak fel a görög cégvezetők. Egy húszmillió forintos áfacsalási kísérletet ellenben meghiúsítottak az APEH ügyintézői. A bűnügyi eljárás során a beidézett görögök azt vallották, hogy ők csupán „strómanok” voltak, s minden lépésüket Kiss Péter (nem azonos a miniszterrel) utasítására tették meg. Kiss több olyan hazai gazdasági társaságban felbukkant, amelyben Váczi Péter, az MSZP által kinevezett Kime-Net kft.-s ügyvezető tulajdonosként vagy vezetőként tűnt fel. Így alig hihető Váczi állítása, hogy mit sem tudott a cég további sorsáról.
Kiss Pétert 2000 októberében nem jogerősen négy év börtönbüntetésre ítélte a bíróság abban a perben, amelynek elsőrendű vádlottja Andráskó József, a budakeszi MSZP-szervezet volt elnöke, Nikolits István egykori szocialista titokminiszter kampányfőnöke. A bíróság megállapította: Andráskó – aki első fokon szintén négy év börtönt kapott – 1994 végén és 1995-ben többször, hamis adatokkal működő, illetve tényleges külkereskedelmi tevékenységet nem folytató cégek részére több mint 700 millió forint összegű exporttámogatás viszszaigényelését segítette elő az APEH akkori adóigazgatási osztályvezetőjének közreműködésével.
A per során kiderült: Kiss Péter Andráskótól szerzett tudomást arról, hogy tényleges exporttevékenység nélkül is hozzá lehet jutni több tízmillió forintos támogatáshoz. Az üzleti lehetőséget egy működő cég megszerzése, majd fiktívvé tétele révén próbálta kiaknázni úgy, hogy az ügyletek lebonyolításához strómanokat használt fel. Mégpedig részben ugyanazokat a görög személyeket, akik a Kime-Net Kft. körüli visszaélésekben is feltűntek. A rendőrség kiderítette: Kiss Péter egy Glock típusú, lézeres célzókészülékkel ellátott pisztolyt, egy Mavrick gyártmányú, ismétlő- rendszerű, előágytáras, puskalámpával ellátott fegyvert, s több tucat Parabellum-töltényt tárolt apja pincéjében, dacára annak, hogy nem volt fegyvertartási engedélye.
Az MSZP a Kime-Net-ügy kipattanása után határozottan cáfolta, hogy bármi köze lenne a céget megvásárló „magánszemélyekhez” és a társaság további működéséhez.
Pár nap alatt ez a sokadik földrengés volt ebben a magyar városban
