The Daily Telegraph
A brit konzervatív lap brüsszeli tudósítója arról ír, hogy az unióban olyan új katonai stratégia érlelődik, amely gyakorlatilag egy Párizs–Berlin tengely megvalósulását jelentené, és amelyből a tradicionálisan Amerika-barát Nagy-Britannia adott esetben ki is maradhatna. A cikkíró Ambrose Evans-Pritchard egy brit euróképviselőt idézve megjegyzi, hogy amennyiben a terv előrehaladott állapotba kerül, az gyakorlatilag azt jelenté, hogy az európai haderő jelentős részét kivennék a közös NATO európai parancsnoksága alól, és a transzatlanti együttműködéstől teljesen független katonai szövetség jönne létre, amire a franciák mindig is törekedtek. Ez gyakorlatilag a korábbi szövetségtől független európai haderő megteremtését jelentené, amely az egyes országok védelmi erőire támaszkodna. A tudósító figyelmeztet: Brüsszelben máris komoly uniós katonai főhadiszállás működik, saját válságkezelő központtal és hírszerzési osztályokkal.
Die Presse
A konzervatív bécsi lap Magyarországról cikkösszeállítást és magyar mellékletet közölt. Az összeállítás egyik írása a Magyarországon beruházó nagyvállalatoknak nyújtott adókedvezményekről szól, megállapítva, hogy a kérdés némileg terheli az uniós csatlakozás ügyét. A szerző szerint Magyarországon attól tartanak, hogy a multik kártérítési igénynyel léphetnek fel szerződéseik megváltoztatása esetén, sőt be is zárhatnak üzemeket. A cikk írója úgy véli, hogy az aggodalom nem egészen alaptalan, mutatja ezt a székesfehérvári IBM-gyár bezárása, s megfigyelők szerint nem ez lesz az utolsó eset, hogy a beruházási támogatások híján továbbviszik Kelet felé a termelést olcsó bérű országokba. Az öszszeállításban külön cikk foglalkozik a Dunaferr helyzetével, továbbá az uniós csatlakozáshoz szükséges alkotmánymódosításról folyó vitával.
New York Observer
Súlyos, az Egyesült Államokban szokatlanul kemény kritikával illette az amerikai sajtót, különösen annak konzervatív részét Al Gore volt amerikai alelnök. A Demokrata Párt prominens személyisége a New York-i értelmiségi hetilapnak nyilatkozva kifejtette: a demokraták nem kapnak megfelelő képviseletet a sajtóban, egyes médiumok híradásait pedig, mint például a Fox News, a Washington Times vagy a Rush Limbaugh-éhoz hasonló konzervatív rádióshow-kat – szerinte – közvetve Bush republikánusai készítik. A cikkíró ugyanakkor megjegyzi, hogy Gore újbóli felbukkanása, aki most írt könyvének megjelenése kapcsán valóságos kampánykörútba kezdett az USA-ban, egyes liberális köröket sem tölt el osztatlan lelkesedéssel. Al Gore az interjúban kifejti: az új technológiák és az olcsóbban üzemeltethető médiumok megjelenésével (internet, kábeltévék) riasztóan csökkent a hírműsorok minősége.
Jota családja a játékosokkal tartott megemlékezést Liverpoolban, a klub fontos bejelentést tett
