Hifiberendezést beszerezni kísértetiesen hasonlatos az autóvásárláshoz: ha eldöntöttük, hogy mennyi pénzt szánunk a műveletre, hamar kiderül, hogy milyen márkákból, milyen méretben és minőségben válogathatunk.
A legolcsóbb kategóriát az általában egy CD- és kazettameghajtós, mechanikus irányítású minitornyok jelentik: ezek gyártótól és kidolgozástól függően már 30-40 ezer forintért beszerezhetők. Ettől egygyel nagyobb lépcsőfokot jelentenek az igényesebb kidolgozású, fémházas, legalább részleges távirányítású minitornyok: ezek szintén kis felszereltségűek, ám jóval meggyőzőbb teljesítményt és minőséget nyújtanak, általában 70-100 ezer forintért.
Talán a legelterjedtebb kategóriát a középkategóriás, miditornyok jelentik. Ezek jellemzője a műanyag-, illetve farostlemez ház – ami minden esetben egy tagból áll – és a viszonylag gazdag, ám változó minőségű felszereltség. Ezek közé tartozik a három-, esetenként ötlemezes CD-meghajtó, a digitkijelzős rádió, a kétkazettás magnetofon és a többutas hangfal. A távirányítás – legalább részlegesen – ezeknél a tornyoknál is megoldott. Áruk igen széles sávban, 60 és 120 ezer forint között mozog.
A több elemből álló tornyok ára 200 ezer forinttól a csillagos égig terjedhet. (Az itt leírtak ezért csak az otthoni használatra alkalmas, átlagos igényű fogyasztó által elfogadható minőségű gépekre vonatkoznak.) A többelemes tornyok legdrágább és legfontosabb része az erősítő, amely esetenként egyben van a rádióval: ennek ára jellemzően 60 és 150 ezer forint között mozog. A magnódeck ára a kiviteltől függően – egy- vagy kétkazettás – is változhat, általában 50-80 ezer forint között megoldható a beszerzése. A CD-lejátszók viszonylag olcsón, 30-50 ezer forintért megvásárolhatók. A hangfalak beszerzésénél talán a legnagyobb a mozgástér: esetenként már a 30-40 ezer forintos „láda” is elfogadható hangzást nyújt, viszont jobb minőségű toronynál érdemes a hangsugárzókra is többet áldozni.
Magyar Péter gyurcsányi mélységbe zuhant a felelőtlensége miatt
