Bővülne a BAMOSZ

Az idén húszszázalékos növekedésre számítanak a múlt év végén 1500 milliárd forintot gondozó befektetési alapok. A fejlett nyugati országokban a GDP 55 százalékát, idehaza egyelőre a bruttó nemzeti össztermék alig több mint öt százalékát gondozzák az alapkezelők.

2003. 01. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nyitni szándékozik a Befektetési Alapkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ), alkalmazkodva a jogszabályi környezet változásához – ismertette Fatér Gyula elnök a szövetség idei terveit. Az 1993 óta működő – és tagságán keresztül a befektetési alapok piacának 99 százalékát lefedő – érdekvédelmi szervezet a tőkepiaci törvény legutóbbi változása miatt a tőkepiac minden olyan szereplőjének lehetővé kívánja tenni a BAMOSZ-hoz csatlakozás lehetőségét, amely a vagyonkezelés bármely ágában érdekelt a hazai piacon. A befektetési alapok az előző tíz év alatt váltak a lakosság számára valós alternatívát nyújtó megtakarítási formává a bankbetétekkel szemben. 1994-ben még kevesebb mint 50 milliárd forintot bíztak az alapkezelőkre a magyar befektetők, a múlt év végén 930 milliárd forint volt az alapokban lévő vagyon. Tavaly már nyugdíjpénztárak számára is vállalhattak vagyonkezelést az alapkezelők, s ezzel együtt december végén 1500 milliárd forintot tett ki a rájuk bízott pénz összege. A szövetség elnöke az idén további húszszázalékos bővülésre számít. Ezzel a magyar piac még mindig nem éri el a fejlett nyugat-európai országokban tapasztalható arányt, ahol a bruttó nemzeti össztermék (GDP) több mint a fele e szektoron keresztül hasznosul. A befektetési jegyek a fejlett piacokon is viszonylag új konstrukciónak számítanak, ahol 1995–2000 között a kezelt vagyon megduplázódott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.