Hágai múzeumban a Fekete Rembrandt

Múzeumi tárlóba tették Hágában a világ legkeményebb gyémántjaként számon tartott Fekete Rembrandtot. A magángyűjtő adományaként állami kézbe jutott 42,27 karátos kődarab abban a gyűjteményben tekinthető meg, ahonnan tavaly decemberben több millió euró értékű kiállított ékszert loptak el.

MTI
2003. 01. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közszemlére tette a világ legnagyobb fekete gyémántját, az úgynevezett Fekete Rembrandtot a múlt héten a hágai Museon- gyűjtemény, ahonnan több millió euró értékű kiállított ékszert loptak el tavaly december elején. A formázás és fényesítés után ma 42,27 karátos követ a világ legkeményebb gyémántjaként tartják számon. Zairéból származik, 1979-ben találták meg. Mint a tudományos múzeum illetékese elmondta, a Fekete Rembrandt egy magángyűjtő adománya, és várhatóan március 9-ig tekinthetik meg az érdeklődők.
A Museonba december 2-án törtek be ismeretlen tettesek, s az akkor két hónapja nyitva tartó tárlat legértékesebb darabjait vitték magukkal, olyan nyakláncokat, fejdíszeket, drágaköveket, amelyeket más múzeumoktól és magángyűjteményekből kaptak kölcsön. A múzeum kincseskamrája egész napos figyelésre beállított kamerákkal, illetve mozgásérzékelőkkel volt felszerelve.
Rob de Winter, a múzeum szóvivője újságírók kérdésére válaszolva nem volt hajlandó elárulni, hogy a Fekete Rembrandt védelmére most milyen pótlólagos intézkedésekkel erősítették meg a kiállítótermek biztonságát.
– Bizonyosak vagyunk benne, hogy meg tudjuk védeni a kiállítást, máskülönben nem vállalnánk – jelentette ki a szóvivő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.