James Kelly amerikai külügyi államtitkár-helyettes kijelentette: az Egyesült Államok párbeszédet kíván folytatni Észak-Koreával a nemzetközi közösségnek a koreai nukleáris program leállítására vonatkozó követeléséről. A Szöulban tartózkodó Kelly kifejtette: az atomvita lezárása után az Észak-Koreába irányuló kőolajszállítás felújítására is találnak lehetőséget.
Madeleine Albright, az előző amerikai kormány külügyminisztere ugyanakkor a feltételezett iraki veszélynél reálisabb fenyegetésnek ítéli az észak-koreai atomprogramot. Egy amerikai lapnak adott interjújában erős fenntartásainak adott hangot annak kapcsán, hogy Bush kormánya az észak-koreai atomprogram felújítása dacára továbbra is a Bagdad ellen tervezett háborúra összpontosít. A volt miniszter kiemelte: Észak-Koreát egy lelkiismeretlen diktátor irányítja, aki létező nukleáris erő és egymilliós hadsereg fölött rendelkezik.
Oroszország közben bejelentette, hogy több nagyhatalommal sikerült egyetértésre jutnia az Észak-Koreával kapcsolatos feszültség rendezését célzó tervéről. Az amerikai, a kínai, a francia és a dél-koreai külügyminisztériummal egyeztető moszkvai illetékesek csomagtervének célja, hogy megőrizzék az atomfegyvermentes övezetet a Koreai-félszigeten, továbbá érvényesítsék az atomsorompó-szerződést, garantálják Phenjan biztonságát és felújítsák Észak-Korea gazdasági segélyezését. Moszkva atomenergetikai minisztere, Alekszandr Rumjancev szerint pedig a nukleáris programja felújítását és az atomsorompó-szerződés felmondását bejelentő Észak-Korea még messze van attól, hogy saját nukleáris fegyvert állítson elő. A miniszter ugyanakkor nem titkolta, hogy Oroszországnak meglehetősen kevés információja van minderről.
Miért rendelték vissza Tuskék a lengyel nagykövetet Budapestről?
