Fél tizenkettőkor indult el a Szabadság híd felé a Békelánc mintegy hatezer fős menete. A hídon a demonstrálók láncot alkottak, majd megfogták egymás kezét, és több száz békeüzenetet hordozó papírhajót dobtak a Dunába. A tömeg ezután a pesti oldalon a járdán hármas sorokban az Astoria felé indult. A békedemonstrálók, akikhez csatlakozott a Magyarországi Iraki Ellenzék, a Greenpeace Magyarország, a Baloldali Alternatíva Egyesülés, a Föld Gyermekei, a Rügyecskék Alapítvány, az Ötkenyér Keresztény Közösség, a Levegő Munkacsoport, az Energia Klub, a Humanista Mozgalom, a Szolidaritás Ifjúsági Alternatíva, valamint a Zöld Fiatalok elnevezésű csoport, az Erzsébet téren hallgatták meg a szervezők és a csatlakozó szervezetek szónokait. A békeaktivisták beszédeikben kiemelték: elutasítják az erőszak minden formáját, és háborúellenes tiltakozásuk nem jelent semmiféle szolidaritást Szaddám Huszein diktatúrájával. A Humanista Mozgalom képviselője, Szigeti Balázs elmondta: demonstrációjukkal egy időben világszerte legalább tízmillióan vesznek részt hasonló megmozdulásokon, amelyek a hazudozó politikusok ellen irányulnak, álljanak bármelyik oldalon is. Hangsúlyozta: ellenzik a készülő háborút, mert az mindössze néhány ember érdeke a világon, és emberi életek kioltásával vádolják azt a magyar kormányt, amely részt vesz az iraki háborúban. A Zöld Fiatalok szónoka úgy vélte, hogy a háború destabilizálja a térséget, további terrorizmushoz, erőszakhoz és esetlegesen még természeti katasztrófához is vezethet. A tüntetés résztvevői szivárványszínű békezászlóikkal és – „Háborúból nem lesz béke”, „Menjetek a Bushba”, „Demokráciát akarunk, háborút nem kérünk”, „Halált USA?, Békét akarunk” feliratú – transzparenseikkel csatlakoztak a fél háromkor a Liszt Ferenc téren kezdődő demonstrációhoz, ahol a Civilek a békéért elnevezéssel rendeztek tüntetést.
Délután háromkor már mintegy húszezer ember várt a Liszt Ferenc téren, hogy elkezdődjön a Civilek a Békéért mozgalom, az iraki konfliktus esetleges fegyveres rendezése ellen szervezett békedemonstrációja. A téren összegyűlt tömeget Artner Annamária, a civil tömörülés egyik aktivistája köszöntötte, és külön üdvözölte az iraki, valamint a közel-keleti térségben élőket. Beszédében felszólította a jelenlévőket: álljanak ki háborúellenes elveik mellett, amíg bármilyen agresszió veszélye fennáll a világban. A szervezőket és a rendőrséget is meglepte a bejelentettnél jóval nagyobb, a Liszt Ferenc teret és a Jókai teret betöltő emberáradat. Ezért – az eredeti tervekkel ellentétben – a rendőrség végül az egész Andrássy utat átengedte a tüntetőknek, akik így nemcsak a járdán és a szervizúton vonulhattak. Időközben a téren feltűnt egy kisebb, Amerika- és Izrael-ellenes jelszavakat skandáló, Medgyessy Péter távozását követelő csoport, akik később kiegészültek egy bőrfejű csapattal is. A demonstrációval egy időben a mozgalom aktivistái petíciót juttattak el az Országgyűléshez és az amerikai nagykövetséghez, amelyben elítélték az iraki konfliktus fegyveres úton történő rendezését. A békemenet ezután a teljes szélességében lezárt Andrássy úton elindult a Hősök tere felé.
Az Oktogon után a békemenet két részre szakadt, és az élbolyba tartozók továbbra is a kormány lemondását követelték, és az SZDSZ-t és az MSZP-t a háborúval és egy halálfejjel azonosító transzparenseket lóbáltak. A békemenet – bár a rendezőknek addigra többször fel kellett szólítaniuk a kormány vesztét követelő csoportot, hogy ne zavarja a politikától mentes béketüntetést – fegyelmezetten megérkezett a Hősök terére. A tömeget követő, majd később színpadként funkcionáló IFA teherautó, bár kerülő úton, de szintén megérkezett. A Hősök terén Simó Endre beszédében hangsúlyozta: egy Irak elleni háború csak egy szűk gazdasági elit érdekeit szolgálná, és a civil szervezetek nevében felszólította kormányt, hogy ne engedje át a magyar köz- és vasutakat az amerikai kormány hadifelszereléseinek és csapatainak szállítására, valamint követelte, hogy a képviselők, amennyiben a parlament elé kerül a háború kérdése, név szerint szavazzanak arról. A beszédek után estig tartó „békeünnep” kezdődött, többek között Bródy János előadóművész és Pitti Katalin operaénekes, valamint DJ-k részvételével. A beszédek alatt is, de a békeünnep kezdetén a rendezők ismételt és többszöri felszólítása ellenére sem csitult a kormányellenes kis tömörülés. Ők továbbra is „veszszen Medgyessy!”-t skandáltak, és Bródy János a hangos pfújolások és hógolyódobálás közepette énekelt. A tüntetők ekkora már két részre bomlottak, és a szervezők hangosbeszélőn szólították fel a hivatalos rendezőket, hogy távolítsák el a rendbontókat. A táblákat tartó, pfújoló csapatot kisebb verekedés árán sikerült csak a térről kitessékelni. A rendőrök, akik csak a tér sarkaiból figyelték a békeünnepet, nem avatkoztak közbe, mivel a tüntetők között zajló dulakodást valószínűleg nem látták. Ugyanakkor egy „Szar lehet Medgyessynek, ennyi segget nyalni” – feliratú táblát a Terror Házánál elkoboztak a demonstrálóktól. A rendőrség közlése szerint a Hősök teréről a rendezvény befejezését követően három személyt előállítottak önkényuralmi jelkép nagy nyilvánosság előtti használata miatt. Az ügyben a BRFK VI–VII. kerületi rendőrkapitánysága folytatja le az eljárást. Meghallgatásuk után szabadon távozhattak a rendőrségről. Az előállított személyek közül kettő ellen indult önkényuralmi jelkép használatának vétsége miatt büntetőeljárás. A gyanúsítottak ellen egy házilagos készítésű, vörös csillagot, illetve sarló-kalapácsot ábrázoló transzparens nyilvános használata miatt indult meg az eljárás.
Drónok hatoltak be a tiltott légtérbe
