A Zala völgyében fekvő település 43 Celsius-fokos termálvizével évek óta a családok, pihenni és gyógyulni vágyók üdülőhelye volt, amely korszerűsítésre, bővítésre várt. A beruházás összértéke 2,5 milliárd forint, amelyből – két lépcsőben – 790 millió forintot nyert a fürdő a Széchenyi-terv pályázatából – nyilatkozta lapunknak Horváth Tihamér, a Kehida Termál ügyvezető igazgatója.
Elmondta: saját példájukon keresztül szeretnének tiltakozni a jelenlegi kormány képviselőinek azon kijelentése ellen, amely szerint a Széchenyi-terv csak arra volt jó, hogy közpénzek magánzsebekbe vándoroljanak.
Az üdülőkomplexumban 2400 négyzetméter vízfelület, fedett szabadtéri gyógy- és élményfürdő, wellness- és gyógyászati részleg, négycsillagos szálloda, másodosztályú étterem és kávézó található, nyáron pedig önkiszolgáló étterem működik. Kehidakustány a Balaton nyugati csücskében, Keszthelytől 20 km-re, Hévíztől 12 km-re, a Sármelléki Balaton Airport reptértől 14 km-re található.
Budai Zoltán volt turisztikai helyettes államtitkár lapunknak elmondta: sajnálatosnak tartja, hogy a turizmus állami támogatása az idén 50 százalékkal csökkent a tavalyihoz képest, akkor, amikor a magyar gazdaságot teljesen feldúlja a multik kivonulási hulláma. Ezért olyan ágazatokat kell központilag támogatni, amelyek nem vihetők el. Ilyenek a szállodák, a közlekedési infrastruktúra, az országra jellemző, magas színvonalú szolgáltatások.
Hangsúlyozta: az EU-csatlakozás után a hazai árszínvonal is olyan lesz, mint az uniós, így elveszítjük azokat a turistákat, akik Magyarországot éppen az olcsósága miatt keresték fel. Ezért, ennek megfelelően, át kell strukturálni az ágazatot. Amennyiben ugyanis a szolgáltatások – egészségturizmus, ökoturizmus, üzleti és konferenciaturizmus, illetve a szakmai képzés – minőségét sikerül magas színvonalúvá tenni, megőrizhető ez az árelőny – vélte.
Menczer Tamás: De hol van ilyenkor Magyar Péter?
