Tévesztett a miniszter: nem tudta, hány évesen lehet házasodni

Steve Reed környezetvédelmi miniszter is belefutott abba a hibába, amelybe korábban már több munkáspárti politikus is: nem tudta megválaszolni, hány éves kortól lehet törvényesen házasságot kötni az Egyesült Királyságban. Úgy tűnik, egyes kormányzati tisztségviselők alapvető jogi és társadalmi kérdésekben is hiányos ismeretekkel rendelkeznek.

2025. 07. 22. 17:14
Camilla Tominey műsorában Steve Reedet kérdezte Forrás: X
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A GB News egyik műsorában Camilla Tominey műsorvezető tette fel a kérdést Reednek, aki tétovázva azt válaszolta: „Nem tudom, mondja meg. Tizenhat?” – A válasz téves volt, a törvényes házasságkötési korhatár ugyanis 18 év – írja a GB News.

Tominey megjegyezte, hogy ugyanezt a hibát korábban Angela Rayner miniszterelnök-helyettes is elkövette. Rayner korábban a 16 éves választójogot azzal indokolta, hogy ebben a korban már házasodni is lehet – ami szintén tévedés volt.

A műsorvezető feltette a kérdést: 

Miért nem ismeri sem a környezetvédelmi miniszter, sem a miniszterelnök-helyettes az Egyesült Királyság alapvető törvényeit?

A vita akkor robbant ki, amikor Reed a kormány választási reformját próbálta védeni, amely a választójog korhatárát 16 évre csökkentené.

@gbnews Camilla Tominey asks Environment Secretary Steve Reed if he knows how old you have to be to be legally married in the UK. It comes after the Deputy Prime Minister, Angela Rayner, incorrectly said that 16 year olds could marry as she defended Labour's plans to lower the voting age. #CamillaTominey #SteveReed #AngelaRayner #Labour #uknews #GBNews ♬ original sound - GB News

Reed gyorsan elismerte tévedését, de hozzátette: „A 16 éves választójog szerepel a programunkban, erre kaptunk felhatalmazást a választóktól, így most végrehajtjuk.”

A miniszter azzal érvelt, hogy a 16-17 évesek már szavazhatnak Skóciában és Walesben bizonyos választásokon, ezért jogos, hogy országos szinten is beleszólhassanak a politikai döntésekbe. Szerinte azok a fiatalok, akik dolgoznak, adót fizetnek vagy katonai szolgálatot vállalnak, szavazati jogot is érdemelnek.

A brit kormány a héten jelentette be választási reformcsomagját, amely szerint akár 1,5 millió új, 16 év feletti fiatal kapna választójogot a 2029-re tervezett választásokra. Ez az 1969-es választójogi reform óta a legnagyobb bővítés lehet a brit demokrácia történetében.

A reform további részei között szerepel az automatikus választói regisztráció bevezetése, a bankkártyák elfogadása személyazonosítóként, valamint szigorítás a politikai adományokra vonatkozó szabályozásban.

Borítókép: Camilla Tominey műsorában Steve Reedet kérdezte (X-videó)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.