Titkosszolgálati értesülések alapján fogták el amerikai kommandósok Bagdad külvárosában Abu Abbasz szélsőséges palesztin vezetőt és több harcostársát. Név nélkül nyilatkozó washingtoni kormányforrások – amelyeket az AP hírügynökség idézett – arról számoltak be, hogy Abbasz még hétfőn éjszaka került az amerikaiak kezére.
A szélsőséges palesztin vezető előzőleg kétszer is megpróbált elmenekülni Irakból, de a szíriai hatóságok nem engedték beutazni. Mint az Abbasz vezette Palesztinai Felszabadítási Fronthoz (PLF) közel álló, dél-libanoni tisztségviselők tegnap felfedték az AP-nek, az iraki fővárosnak az amerikai csapatok általi elfoglalása után Abbasz az észak-iraki Moszulba utazott, majd onnan nyugatra tartva megpróbált átkelni a szíriai határon. A szíriai határőrök azonban felismerték és visszafordították. Néhány nap múltán Abbasz ismét megkísérelte a menekülést ugyanezen az útvonalon, miután damaszkuszi székhelyű palesztin csoportok igyekeztek közbenjárni az érdekében. A szíriai határon azonban ismét feltartóztatták. Ezután Abbasz visszatért Bagdadba, ahol az utóbbi 18 esztendő túlnyomó részét töltötte.
Az Egyesült Államok az utóbbi napokban heves nyomást fejtett ki Szíriára. Washington azzal vádolta Damaszkuszt, hogy menedéket nyújt Szaddám Huszein megdöntött iraki elnök bizalmasainak, vegyi fegyverek birtokában van, és támogatja a terrorizmust. Szíria tagadta ezeket a vádakat. A hétfői amerikai rajtaütés keretében a PLF több más tagját is elfogták, és fegyvereket találtak. Abbasz közel áll Jasszer Arafat palesztin elnökhöz, akinek a szíriai kormányhoz fűződő viszonya évek óta fagyos. A palesztin hatóság követelte Abbasz szabadon bocsátását. Száeb Erekat, a helyi kormányzati ügyek minisztere szerdán Gázában kijelentette, hogy Abbasz letartóztatása sérti az 1995-ös közel-keleti megállapodást. Az 1995. szeptember 28-án aláírt palesztin–izraeli közbülső megállapodás rögzíti, hogy a Palesztinai Felszabadítási Szervezet (PFSZ) tagjai nem tartóztathatók le, és nem állíthatók bíróság elé az 1993. szeptember 13-án kötött oslói békemegállapodás előtti cselekményekért – mutatott rá a palesztin miniszter, hozzátéve: az Egyesült Államoknak ezért szabadon kell bocsátania Abbaszt – a PLF ugyanis tagszervezete a PFSZ-nek.
Abbasz fegyveres hívei, a PLF tagjai kerítették hatalmukba 1985-ben a Földközi-tengeren az Achille Lauro nevű olasz luxushajót. Megöltek egy rokkant amerikai utast, majd Abbasz közvetítése nyomán megadták magukat az egyiptomi hatóságoknak. Egyiptomból Tuniszba tartó repülőgépüket azonban az amerikaiak leszállásra kényszerítették Szicíliában. A csoport olasz bíróság elé került. Abbaszt végül elengedték, mert a bíróság nem találta elegendőnek az ellene felhozott bizonyítékokat. Később Olaszországban mégis többszörös életfogytiglanra ítélték távollétében.

Így teszik tönkre az egészséged az álmatlan éjszakák – 5 tuti módszer a pihentető alvásért