Görgey Gábor nem mondott igazat?

Győriványi Ráth Györgyöt 2001. április 1-jétől nevezték ki a Magyar Állami Operaház zenei főigazgatójává, és 2002. június 26-ig töltötte be ezt a posztot. – Ezalatt Görgey Gábor nem jelezte, hogy van egy szerződése, és Locsmándy Miklós főigazgatóval együtt mi sem akadtunk ennek nyomára – jelentette ki a Magyar Nemzetnek.

Török László
2003. 04. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mindkét igazgató bekérette a rájuk vonatkozó, futó szerződések listáját, de egyiken sem szerepelt a jelenlegi kulturális miniszter neve. Mint arról beszámoltunk: a Colombina Bt. – amelynek Görgey kültagja, felesége beltagja – több mint egymillió forint ellenében adott számlákat a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumához (NKÖM) tartozó intézményeknek. Görgey kiemelte, hogy a három szerződés még jóval miniszteri kinevezése előtt jött létre, s az Operaházzal kötött megállapodást „Locsmándy és Győriványi igazgató urak is érvényben tartották”.
Az utolsó keringő című korábbi darabjából írt operaszövegkönyv elkészítésére a miniszter cége 840 ezer forintot kapott 2002. szeptember 2-án az Operaháztól. Győriványi szerint az összeg irreálisan magas, mint mondta: zeneszerzők sem kapnak ennyi pénzt egy opera megkomponálásáért. A szeptemberi kifizetés is nonszensz, mert semmiféle teljesítés nem történt, a darab három éve kész és nem az opera megrendelésére, hanem egy pályázatra készült, ilyenkor pedig nem szokott fizetni az intézmény – érvelt a volt igazgató. Ha járna is valami juttatás a miniszternek, akkor is csak az előadás után, a premier pedig június 20-án lesz – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.