Lendületesen emelkedtek tegnap az európai tőzsdeindexek. A párizsi CAC másfél százalékkal, a frankfurti DAX 2,2 százalékkal, a londoni FTSE 1,4 százalékkal tetézte előző napi értékét délutánra. A pesti tőzsde nem tudott lépést tartani az irányadó piacokkal, csekély, négymilliárd forintos forgalomban egy százalékkal erősödött a BUX. Az amerikai mutatók ugyanebben az időben stagnáltak. A négy hazai vezető részvény közül egyedül az OTP zárt negatív eredménnyel: a bankpapír fél százalékkal lett olcsóbb. A Matáv 1,4 százalékkal, a Richter 1,9 százalékkal, a Mol pedig 2,3 százalékkal tudott drágulni. Több mint két százalékkal lett olcsóbb a Nabi részvénye arra a társasági bejelentésre, amely szerint a buszgyártó nem teljesítette első negyedéves tervét és az éves tervét is csökkentette.
Felügyeleti információkat kért az OTP Bankról a bolgár bankprivatizációt végrehajtó Bank Konszolidációs Társaság. A kérdésekre a PSZÁF tényszerű válaszokat adott, amellyel egyben cáfolta is a bolgár sajtó egy részében megjelent negatív híreket – közölte a felügyelet nyilatkozatát a Magyar Távirati Iroda.
Amint arról a Magyar Nemzet már több alkalommal beszámolt, a második legnagyobb bolgár pénzintézet, a DSK bank magánosítására kiírt pályázaton a magyar OTP verseng az osztrák Erste bankkal. A múlt héten záruló határidőig kellett vételi ajánlatot tenniük az érdeklődőknek a bank legalább nyolcvan százalékára. Az OTP a DSK száz százalékáért 311 millió eurót kínált, lekörözve ezzel az Erste 293 millió eurós ajánlatát. Valószínűleg e számok motiválták a bolgár bulvárlapokat, amelyek az OTP vásárlóerejét megkérdőjelezték. Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója viszszautasította a minden alapot nélkülöző vádakat és leszögezte: bankárkörökben az efféle eszközök megengedhetetlenek.

Drasztikus lépésre kényszerítette a népharag Karácsony Gergelyt: kirúgta a BKV vezérigazgatóját