Phenjan a szerdától péntekig Pekingben tartott amerikai– észak-koreai–kínai háromoldalú tárgyalásokon közölte, hogy van atomfegyvere, és az amerikai fenyegetésektől függően esetleg kipróbálja, értékesíti, illetve beveti azokat. Dzsong Szi Hjun, a két Korea egyesítési ügyeiben illetékes dél-koreai miniszter, a phenjani küldöttség vezetője még Szöulban elmondta, hogy az észak-koreai bejelentés fordulópont a feltételezett észak-koreai atomfegyverprogram miatt csaknem hét hónappal ezelőtt kirobbanó válságban, és a helyzet ezáltal sokkal bonyolultabb lett. Ha igaz az állítás, akkor Észak-Korea megsértette a Koreai-félsziget atomfegyvermentessé tételéről 1991-ben kiadott észak- és dél-koreai közös nyilatkozatot, akkor az ügy semmiképp sem csak az Egyesült Államokra tartozik Észak-Koreán kívül, mint ahogy azt Phenjan állítja, és erre hivatkozva ki akarja zárni Szöult a tárgyalásokból – jelentette ki Dzsong. Bár a szakértők véleménye eltér abban, hogy Észak-Korea meddig jutott az atomfegyver-fejlesztésben, az észak-koreaiak pekingi bejelentése miatt Szöul most merevebben áll hozzá a tárgyalásokhoz, és fontolgatja az Észak-Koreának nyújtandó segélyek felülvizsgálatát – írta a Reuters.
A miniszter mindazonáltal nem utalt arra, hogy Szöul az észak-koreaiak további hozzáállásától tenné függővé a segélyek szállítását.
Közben az észak-koreai kommunista párt lapja mindaddig gyerekesnek, nevetségesnek és logikátlannak nevezte a Phenjan nukleáris programjának „ellenőrzött és végleges” leállítására felszólító amerikai követelést, amíg az Egyesült Államok nem hajlandó megnemtámadási szerződést kötni Észak-Koreával, vagyis nem hajlandó garantálni az észak-koreai hatalom érinthetetlenségét. Erről a Yonhap dél-koreai hírügynökség számolt be. Washington szabályos megnemtámadási szerződést mindeddig nem volt hajlandó kötni, de közölte, hogy gondolkodik bizonyos írásbeli garanciák megadásáról.

Újabb harckocsikkal bővült a dandár – képeken mutatjuk a high‑tech páncélos szörnyeket