Öt magyarországi zöldszervezet: a Greenpeace Magyarország, a Levegő Munkacsoport, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, a Magyar Természetvédők Szövetsége és a WWF Magyarország csatlakozott a brüsszeli „Zöld Nyolcak” felhívásához azzal, hogy eljuttatta Kovács László külügyminiszterhez és Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszterhez a nemzetközi nyilatkozatot. A unió kormányközi konferenciája a közeljövőben tárgyal az európai alkotmány tervezetéről.
A „Zöld Nyolcak” azért adták ki A zöld európai alkotmány felé című tanulmányt, mert úgy vélik: az Európai Konvent által júniusban véglegesített tervezet nem nyújt megfelelő alapot ahhoz, hogy az EU ökológiai szempontból fenntarthatóvá fejlődjön.
A magyar zöldek által is felvállalt kritika szerint az alkotmánytervezet leggyengébb pontjait a különböző szakpolitikai fejezetek rejtik. Több fejezetet változtatás nélkül a már létező európai szerződésből vettek át. Így ezek idejétmúltak, ráadásul egyes területek – így a mezőgazdaság, a közlekedés és az energia – konfliktusban állnak az unió átfogó céljaival, azaz a fenntartható fejlődéssel és a környezet javításával. A környezetvédők felszólították az EU végrehajtó szervét, az Európai Bizottságot, hogy kerüljön bele az alapvető emberi jogok chartájába a tiszta és biztonságos környezethez való jog, valamint töröljék el az euratom-megállapodást.
Támogatják Margot Wallström, az EU környezetvédelmi biztosának kezdeményezését, miszerint az alkotmánytervezet egészüljön ki egy, a fenntartható fejlődésre vonatkozó jegyzőkönyvvel.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról