Főként a gazdasági együttműködés kérdései kerültek szóba Vlagyimir Putyin és Gerhard Schröder tegnapi, jekatyerinburgi találkozóján. Az orosz elnök és a német kancellár ezenkívül a legfontosabb világpolitikai kérdésekről is eszmecserét folytatott, s ennek kapcsán Schröder hangsúlyozta az Irakkal és a Közel-Kelettel kapcsolatban köztük kialakult „nagy véleményazonosságot”.
Irakban – fejtette ki a német kancellár – Moszkva és Berlin megegyező álláspontja szerint az ENSZ-nek kell központi szerepet biztosítani a rendezésben, és fokozatosan, ténylegesen át kell adni a szuverenitást az irakiaknak. Putyin szerint minél előbb el kell fogadni az ENSZ BT-nek az iraki határozatot, de bizonyos elvek betartásával. Az orosz elnök arról is beszélt, hogy országában létrejött egy bizonyos konszenzus a Németországgal kialakítandó szoros viszonyt illetően. Az amúgy egymással éles vitában álló pártok között e tekintetben egyetértés mutatkozik. A hetedik orosz–német csúcstalálkozó befejező napján Putyin elmondta: Oroszország és Németország kapcsolatai stratégiai jellegűek, mivel hosszú távú célok elérésére vonatkoznak.
Schröder megjegyezte, hogy „közös Európát építünk, közös szövetséget, amely nagyon szoros kapcsolatban lesz Oroszországgal”. A kancellár szavai szerint nem lehet Európában gazdasági jólétet és biztonságot teremteni Oroszország nélkül. Az orosz elnök kijelentette, Moszkva fenntartja magának a jogot a megelőző csapásmérésre. Úgy fogalmazott: „amennyiben a világon de facto elterjed és meghonosodik a megelőző csapásmérés gyakorlata, akkor Oroszország fenntartja magának a jogot hasonló lépésre”.

Óriási fordulat jön a hétvégén az időjárásban