Újabb kormánypárti rádió indul

A Medgyessy-kormány volt helyettes államtitkára, Simkó János főszerkesztésével hétfőn induló Gazdasági Rádió frekvenciáját még a Műsor-Hang konzorcium nyerte el tavaly. A konzorcium helyett a csatornát jelenleg a közvetett módon állami tulajdonú Műsor-Hang Kft. üzemelteti.

Pindroch Tamás
2003. 10. 10. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Gazdasági Rádió tavaly április 29-én nyerte el a frekvenciát, majd november 4-én kötötte meg a műsor-szolgáltatási szerződését a médiahatósággal – közölte Vékony Éva, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) szóvivője. Emlékezetes: az öttagú ORTT-ben ekkor a jobboldal volt többségben. A frekvenciát még Műsor-Hang konzorcium néven nyerték meg, viszont a rádiót az idén áprilisban megalakult Műsor-Hang Műsorszolgáltató Kft. működteti, amelyben közvetett módon tulajdonosi jogokkal bír az ÁPV Rt. A cégben kisebbségi tulajdonos a Budapesti Agglomerációs Fejlesztési Kft., amelynek többségi tulajdonosa az ÁPV Rt. cége, a Regionális Fejlesztési Holding Rt. Itt igazgatósági tag mások mellett Erős János, az ugyancsak állami Magyar Fejlesztési Bank Rt. elnöke is.
A hétfőn induló – Budapesten és az agglomerációban fogható – Gazdasági Rádió főszerkesztője az a Simkó János, aki augusztus végén távozott a kormányzati kommunikációs központ éléről. Úgy tudjuk, ez összefüggésben lehet a miniszterelnök kifütyült augusztus 19-i beszédével, ahol a jóléti államok végéről értekezett. A főszerkesztő korábban a kormánypárti Klub Rádió ügyvezetőjeként és a közrádió alelnökeként is dolgozott.
A csatornán műsort vezet majd az ATV-s Berecz Anna, az MTV Híradójának felelős szerkesztője, Siklós András (ami jelen pillanatban az MTV működési szabályzata szerint összeférhetetlen – a szerk.), az Elender Kft. egyik igazgatója, a korábbi közrádiós Martin Kovács Miklós is, valamint Avar Károly, a Magyar Hírlap rovatszerkesztője. Avar lesz az új rádió gazdasági szerkesztője.
Az ügy pikantériája, hogy amikor a rádió megnyerte a frekvenciát, a liberális irányultságú Tilos Rádió és a miskolci önkormányzat MSZP-s tagja, Fridély László ügyvezetésével működő Extrém Rádió ugyancsak sugárzási lehetőséget kapott az ORTT-től. A csatornák többek között olyan pályázókat előztek meg, mint a katolikus Mária Rádió, a magát ökumenikusként definiáló Yes Rádió, a Budapesti Fesztiválzenekar Egyesület, valamint a Fonóhoz kötődő Harmónia Rádió.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.