A brókercég dühös ügyfelei

A K&H Equities Rt. ügyfelei közül többen azt fontolgatják, hogy bírósághoz fordulnak vagy felszámolási eljárást kezdeményeznek a cég ellen, mert négy hónapja nem tudnak hozzáférni pénzükhöz. Lapértesülés szerint – más cégek mellett – zárolták Mudura Sándor vállalkozásának, a Ramexa Rt.-nek 86 millió forintját.

2003. 11. 17. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Felszámolási eljárás kezdeményezését, illetve választott bírósághoz fordulás lehetőségét fontolgatják a K&H Equities Rt. kárvallott ügyfelei – közölte Magyar György ügyvéd. A jogász kifogásolta, hogy négy hónapja folyó tárgyalások és számlaegyeztetések ellenére sem tudtak megállapodni a pénzintézettel. Magyar szerint a jogalap tekintetében teljesen egyértelmű a helyzet: a munkáltatói felelősség nem lehet kérdéses, a bank felel az alkalmazottai, ez esetben a Kulcsár Attila által okozott kárért. Hozzátette: az összegszerűség természetesen lehet vita tárgya, de ahogy telik az idő, az ügyfelek kénytelenek számolni az ebből fakadó üzleti veszteséggel, hiszen a saját pénzükhöz – nem a kamathoz vagy a hozamhoz – sem tudnak hozzáférni. Elmondta: mindent egybevetve az ügyfelei által a banktól követelt összeg milliárdos nagyságrendű lehet.
Zamecsnik Péter öt ügyfél képviseletét látja el, akik szintén felszámolási eljárást kezdeményeznek, amennyiben a héten nem születik döntés 2,1 milliárd forintos követelésükkel kapcsolatban.
Horváth-Magyary Nóra, a K&H bankcsoport kommunikációs igazgatója kijelentette: arra a kérdésre nehéz válaszolni, hogy mikor zárul le a jogos követelések megállapítása, hiszen minden bizonnyal lesznek olyan esetek, amikor erre csak a büntetőeljárás jogerős lezárulása után nyílik lehetőség.
A Magyar Hírlap értesülése szerint a Pesti Központi Kerületi Bíróság az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Rt. 4,2 milliárd forintját, a Britton Kft. hetvenmillió forintját, a Ramexa Rt. 86 millióját, a vele azonos címen szereplő Energiasegély Alapítvány 54 millióját, a BR Office 188 millióját vetette zár alá. Az ÁAK megfellebbezte a döntést. Kerék Csaba, a Britton Kft. vezetője a lapnak kijelentette: dokumentummal tudják igazolni, hogy a pénzmosásban fontos szerepet játszó Montrade-től számlájukra érkezett pénzt visszautalták, ezért fellebbeztek az intézkedés ellen, amely nem érinti cégük működését.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.