A nyilvános kibocsátás árfolyama maximum 4900 forint lehet, de ennek pontos áráról legkésőbb a jegyzést követő két-három munkanapon belül ad tájékoztatást a kibocsátó ügynöksége, a Concorde Rt. Az FHB-részvények túljegyzése esetén a kibocsátó ÁPV Rt. mérlegelheti, hogy további 550 ezer darab részvénnyel megtoldja a felkínált mennyiséget, vagy lezárja a jegyzést.
Információink szerint tegnap nem volt túl nagy érdeklődés a részvények iránt. Korábban több elemző 2500–3500 forintos forgalmazási árral számolt, akkor azt nyilatkozták, hogy a piaci pletykákban megjelenő ár igen kedvező, később viszont, amikor a 4900 forintos árat közzétették, a tőkepiaci szereplők meghökkentek és magasnak nevezték a kibocsátási maximált árat.
A részvényjegyzéskor a befektetők papíronkénti 300 forintos kedvezményt is igényelhetnek. Ennek csupán az a hátránya, hogy a részvényt jegyző hat hónapig, pontosan 2004. május 15-ig nem értékesítheti a jegyzett papírokat, csak akkor, ha a kedvezményt visszafizette. A befektetők többsége úgy vélekedett a kedvezményről, hogy nem érdemes igénybe venni, hiszen a hat hónapon belül a részvényárak bármikor elérhetnek olyan szintet, ahol hasznot lehet realizálni, az elidegenítési tilalom azonban megnehezíti az értékesítést. A megkérdezett jegyzők többsége úgy nyilatkozott lapunknak, hogy a jegyzési helyeken a kedvezményt felkínálják, ám arról nem tájékoztatnak, hogy ez milyen hátrányokkal járhat.
A legtöbb befektetési tanácsadó úgy véli, november 14-ig még jelentős jegyzési igény érkezhet a kibocsátóhoz.

Itt van, amit mindenki várt: ünnepel Szoboszlai Dominik és Buzsik Borka – fotó