A civil alapprogram – parlament által elfogadott – hétmilliárd forintos keretének hatvan százalékára nyilvános pályázat révén jelentkezhetnek a szervezetek. A felmérések szerint hazánkban mintegy ötvenezer ilyen szervezet működik. Teleki László szerint nem lehet pontosan tudni, hogy 1989 óta hány romaszervezet jött létre, de becslései alapján ezerötszáz és háromezer közötti a számuk. A bejegyzett szervezetek többsége nem működik – mondta. Szerinte a működő romaszervezetek hatvan százaléka a kultúra és az oktatás kérdéseivel foglalkozik, míg a foglalkoztatás és az érdekvédelem kevésbé jellemző rájuk. Kijelentette: a Nemzeti Civil Alapprogram megemelt kerete révén kiszámíthatóbb lesz a támogatási rendszer.
Farkas Flórián fideszes országgyűlési képviselő megtévesztőnek nevezte Teleki kijelentését, hiszen az NCA nem csak a romaszervezetek számára létezik. Mint mondta, a jövő évi költségvetés romákat érintő fejezeteiben mindenhol komoly
visszalépés tapasztalható. Kijelentette: a kormányzat a társadalom egészére a leépítés büdzséjét készítette el, ez azonban a hazai cigányságot kollektíven bünteti. Élesen bírálta, hogy az előterjesztésben nincs fedezet a középtávú felzárkóztatási programra, a Magyarországi Cigányokért Közalapítvány büdzséje pedig nem emelkedik. Kifogásolta, hogy a diszkriminációellenes programra szánt összeg 225 millió forintról negyvenmillióra csökkenne.

Brutális verekedés szakította meg a majálist – videó