Helyszíni tudósítások szerint az újabb tbiliszi tüntetés kezdetekor legalább hétezren válaszoltak az ellenzék „döntő megmozdulásra” szóló felhívására, és azóta is egyre nagyobb tömeg árad a törvényhozás elé. Jelentős rendőri erőket mozgósítottak, köztük páncélos egységeket is az elnöki palota, illetve a belügyminisztérium védelmére. Az NTV orosz adó által sugárzott képek arról tanúskodnak, hogy a főváros közelében további páncélozott szállító járművek és katonai autóbuszok várakoznak.
Néhány órával korábban Eduard Sevardnadze elnök televíziós beszédében felszólította a lakosságot, maradjon távol a tömegtüntetésektől, mert az ellenzék folyamatos tiltakozó megmozdulásai polgárháborúba sodorhatják Grúziát. Ezt megelőzően az ellenzék vezére, Mihail Szaakasvili „egész Grúziát” – a rendőrséget és a hadsereget is beleértve – arra kérte, hogy országszerte vonuljon utcára és csatlakozzék a tbiliszi parlament elé délutánra összehívott tiltakozó nagygyűléshez.
A válság súlyosságára utal az is, hogy tegnap Moszkvában zárt ajtók mögötti tárgyalásokat folytatott a krízisről a grúz államfőt támogató Aszlan Abasidze, a Grúzián belüli Adzsár Autonóm Köztársaság vezetője és Igor Ivanov orosz külügyminiszter.
Noha az orosz sajtó korábban nem zárta ki annak a lehetőségét, hogy Abasidze az esetleges orosz segítségnyújtásról tárgyal Moszkvában, az orosz fél közölte, nem avatkoznak be Grúzia belügyeibe, de végszükség esetén készek konzultációkat folytatni a térség országaival. Moszkvai jelentések szerint Abasidze már lényegében Sevardnadze utódjának tekinthető. Hírügynökségek szerint Sevardnadze pánikban van, és azt tervezi, hogy átadja a hatalmat az adzsár vezetőnek.

Ezért van óriási tétje az Ukrajnáról szóló szavazásnak