ENSZ-napirenden a ruandai népirtás
Arusha. ENSZ-törvényszék előtt kell felelnie a tanzániai Arushában négy volt ruandai miniszternek, akiket a tuszi kisebbség elleni népirtásban való bűnrészesség miatt állítottak bíróság elé csütörtökön. A vád bizonyítani akarja, hogy széles körű összeesküvés tette lehetővé a népirtást. A vádlottakat egyebek közt népirtásra való felbujtással és törvényellenes fegyverkereskedelemmel vádolják. A tuszi kisebbség és a hutu többség közti konfliktus 1994-ben torkollott tömeges erőszakba. Körülbelül 800 ezer tuszit és mérsékelt hutut gyilkoltak meg mintegy 100 napon belül. (MTI)
Liechtenstein aláír<-/b>
Chisinau. Liechtenstein úgy döntött, anélkül is aláírja az európai gazdasági tér bővítéséről szóló megállapodást, hogy előzetesen rendezné diplomáciai nézeteltérését Csehországgal és Szlovákiával, amelyek egyelőre nem ismerik el szuverén államnak a fejedelemséget. Az egykori Csehszlovákia a Benes-dekrétumok nyomán keletkezett szuverenitási és vagyonjogi kérdések miatt nem volt hajlandó elismerni Liechtensteint, és utódállamai egyelőre nem határolódtak el a korábbi politikától. (MTI)
Törölt mandátum
Moszkva. Semmisnek nyilvánította a Jukosz olajtársaság egyik fő részvényesének az orosz föderációs tanácsba történt beválasztását egy regionális orosz bíróság. Moszkvai ügyészek október 29-én azt kérték az illetékes bíróságtól, hogy semmisítse meg Vaszilij Saknovszkij Jukosz-részvényes felsőházi parlamenti mandátumát, mivel mentességi joga akadályozná az ellene felhozott adócsalási vádak tisztázását. A krasznojarszki bíróság tegnap helyt adott az ügyészek azon keresetének, amely szerint Saknovszkijt szabálytalanul választották meg az Evenkiföld autonóm körzet képviselőjének, és ezért semmisnek nyilvánította megválasztását – jelentette a Reuters. (MTI)

Ez lesz az idei anyák napja sztárvirága