Baj-e az, ha egy hír szerint az ORTT baloldali rádiókat támogat milliókkal? Nem baj, ha van rá kerete, ha nem azért támogatja őket, mert baloldaliak, és ha egyébként jobboldaliakat is támogat. Baj-e, ha a Magyar Nemzet valakire rásüti – pláne, ha egy közösségi rádióra –, hogy az ő adójuk balliberális rádió?
Ha valóban balliberális, akkor nem baj ez sem, bár az mégis baj, ha egy közösségi rádió rászolgál a politikai besorolásra. De ha hazugság ez az állítás, akkor azért kicsit baj, mert miért hazudnak a lapok. Talán azért sem nagy baj, mert az újságok mindenféléket pufogtatnak, de másnapra már úgysem emlékszik azokra senki. Bár az mégiscsak baj, ha a média bármely szereplője mindegy, hogy mikor mit mond.
Baj-e, ha a Civil Rádiót a Magyar Nemzet – illetve annak egyik újságírója – balliberálisnak minősít? Azt nem tudjuk, hogy baj-e, de azt tudjuk, hogy ez nem igaz. Öszszefoglalva, az baj, ha a Magyar Nemzetben azt írja P. T. (Pindroch Tamás), hogy a Civil Rádió balliberális. Mint ahogy az is baj – bocsánat, hazugság – lenne, ha egy másik lap azt írná, hogy a Civil Rádió egy jobboldali adó. Mert pont annyira nem balliberális, amennyire nem jobboldali.
Az persze biztos, hogy a 130 műsorkészítő között van balliberális érzelmű, és az is biztos, hogy van, aki a jobboldali értékek elkötelezettje – magánemberként. De a Civil Rádió egyik fő értéke – meggyőződésünk –, hogy ez csak legfeljebb egy foci utáni közös sörözésnél vagy a tábortűz melletti szalonnasütésnél merül fel, az adásokban egyáltalán nem. Mert azok teljesen másról szólnak – nem pártpolitikai értékekről, eseményekről. S mert ezt a sokféleséget – ennél egyébként még sokkal többet is – be tudja fogadni ez a csapat, no nem a műsorkészítés témájaként, hanem az emberek közösségi háttereként.
Péterfi Ferenc
A Civil Rádió elnöke

Világhírű sorozat forgatása zajlik Dunaújvárosban – videó