Eredetileg a jövő hét kedden kellett volna megjelennie Tóth Andrásnak a Fővárosi Bíróság katonai tanácsa előtt, hogy tanúvallomásával hozzájáruljon a Bácskai-per lezárásához, a politikus azonban – általános meglepetést keltve – úgy döntött, hogy erre korábban kíván sort keríteni. A nemzetbiztonsági államtitkár a szervezet telefonlehallgatásai alapján a maffiaellenes központ vezetőjének kapcsolatát Kulcsár Attilával barátinak nevezte.
– A bróker arra kérte Bácskait, működjön közre abban, hogy a rendőrség előzze meg a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletét a K&H Equitiesnél található Pannonplast-iratok biztosításában, nehogy eltűnjenek azok – jelentette ki Tóth András, aki furcsállta, hogy a bróker egy állami szervvel szemben egy másik állami szerv közreműködését kezdeményezi. Bácskai ezzel kapcsolatban kifejtette: Kulcsárral folytatott beszélgetései során ilyen formában nem merült fel a téma, neki arról volt információja, hogy a dokumentumokat bizonyos körök – a banki menedzsment, a belga revizorok vagy a felügyelet – manipulálhatják. Értesüléseit a rendőrség illetékeseivel is megosztotta, a vád szerint ezzel hivatalos személy által elkövetett bűnpártolást követett el.
A per során többen úgy vélték, hogy célszerű lett volna, ha a tábornok tájékoztatja az NBH-t vagy az ORFK-t tevékenységéről. Ez június 26-án történt meg: miután a brókercég alkalmazottja önmagára nézve terhelően nyilatkozott, Bácskai időpontot kért Tóth Andrástól. Az államtitkár vallomásában viszont állította, hogy a találkozót ő kezdeményezte. Az ellentmondást úgy lehetne feloldani, ha megnéznék a tábornok mobiltelefonjának híváslistáját, ami viszont nem áll rendelkezésre.
Ismert: a június 26-i – erre a napra Kulcsár is „bejelentkezett” az államtitkárhoz – megbeszélésük során a szocialista politikus érthetetlen passzivitást mutatott, a tájékoztató után egyetlen kérdést sem tett fel Bácskainak. A K&H Bank volt ügyvezető igazgatójának telefonját ekkor már mintegy tíz napja lehallgatták, az ebben részt vevő nemzetbiztonsági munkatársak azonban nem voltak ott Tóth és Kulcsár konzultációján, amiből a politikus – elmondása szerint – nem is értett meg mindent. Tóth András kérdésre elmondta, hogy az ORFK és az NBH között korrekt munkakapcsolat volt, ami ugyancsak ellentmond a korábbi tanúvallomásoknak, amelyek szerint nem volt zökkenőmentes az információcsere a két szerv között.
A Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság munkatársainak beszámolójából kiderült, hogy Bácskai jelzésére június 23-án pár órával korábban szálltak ki a K&H Equities Rt.-hez, ahol a munkatervükben megfogalmazottak szerint beszereztek iratokat. A feltételezések szerint a Kulcsár számára is jelentőséggel bíró, az Állami Autópálya Kezelő Rt. nyolc átutalási szerződését – ez alapján gyanúsították meg Bitvai Miklóst, a sztrádacég volt vezérigazgatóját – később a nyomozó hatóság begyűjtötte.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban